Prírodné a syntetické antibiotiká, časť 2.

Prírodné a syntetické antibiotiká, časť 2.

Medzi prírodné antibiotiká sa zaraďuje mnoho bylín, spomenieme si len niektoré, o ich účinkoch si povieme v tejto 2. časti: Agáve, Aloe, Bergamont, Borovica, Čučoriedky, Cibuľa kuchynská, Citón, Čakanka, Černucha siata, Cesnak kuchynský, Figovník,Grapefruit, Huby, Hrebíček, Kokos, Chren, Levandula, Med, Škorica, Tulsi (bazalka posvätná), Tymián, Vavrín (bobkový list), Zázvor.

Agáve

Agáve patrí k najpoužívanejším rastlinám v Mexiku. Vylisovaná a prevarená šťava z čerstvých a mladších listov sa používa na odreniny a pri plesňových ochoreniach. Pri poruchách trávenia sa odporúča striedma konzumácia destilátu z agávového vína, ktorý môžeme kúpiť u nás pod názvom buď tequila alebo mezcal. Agáve má antibakteriálne účinky, pôsobí močopudne a zvyšuje potenie.

Aloe

Aloe je známych celkom 500 druhov, najviac účinných látok obsahujú aloe stromovitá (Aloe arborescens), aloe pravá (Aloe vera) a aloe kapská (Aloe ferox). Pochádza z východnej a južnej Afriky odkiaľ sa rozšírila do Stredomoria, USA, Ázie, Austrálie a na Kanárske ostrovy. Do Európy ju priviezlo jezuiti v 17. a 18. storočí.

Aloe má množstvo liečebných účinkov, pôsobí antibakteriálne, antiviroticky, antimykoticky a antisepticky. Je vhodná na vnútorné aj vonkajšie použitie. Má vplyv na črevnú mikroflóru, výborne účinkuje proti črevným parazitom, pri akútnom upchatí čreva, je súčasťou laxatív. Priaznivo vplýva na imunitu, zastavuje krvácanie, usmrcuje choroboplodné zárodky, utišuje bolesti, zmierňuje teplotu. Tiež pozitívne vplýva na ochorenia čriev, žalúdka a žlčníka. Gel je možné použiť po opaľovaní, na suchú kožu, akné, rany, pri artritíde a reumatizme. Výborne pôsobí na látkovú výmenu kože, preto je možné gel aplikovať priamo na ranu, pri uštipnutí hmyzom, pri psoriáze, na abscesy. Ďalej sa odporúča pitná kúra pri diabetes mellitus, žalúdočných vredoch, astme a čo je pozoruhodné rozpúšťa usadeniny kazeínu a mliečneho cukru, ktoré telo nedokáže metabolizovať a odstrániť.

Bergamont

Bergamont je jednotný názov pre tri odlišné rastliny: zavinutka podvojná, máta citónová a citroník bergamotový (Citrus bergamia). Tento názov získal podľa Pergamonu, dnešného Bergama, vtedajšej metropole v Malej Ázii.

Bergamotová esencia má antiseptické a antivirotické účinky, priaznivo pôsobí pri úzkostiach, uvoľňuje kŕče. Tiež sa používa v aromaterpii pri depresiách a stresoch. Bergamont môžeme použiť aj vnútorne pri vyčerpaní, únave, nechutenstve a anorexii. Priaznivo pôsobí na zažívací systém, pri nafukovaní, črevných infekciách a kolikách, vynikajúco pôsobí proti parazitom, pri klimakterických problémoch. Môžeme ho použiť na kloktanie pri zápaloch v krku a dutine ústnej. Vhodný je aj na vonkajšie použitie vo forme obkladov, pri starostlivosti o pokožku, pri akneóznej, mastnej a nečistej pleti a oparoch.

Borovica

Z borovice sa využívajú pupeny, ktoré sa zbierajú ešte pred rozvitím na prelome marca a apíla. Tieto pupeny obsahujú silicu, horčinu pinopilarin a malé množsto vitamínu C. Borovicové pupeny sú najsilnejším prírodným fytoncidom. Pupeny majú tieto účinky: podporujú prekrvenie, ničia choroboplodné zárodky, zmierňujú kašeľ, prospievajú prieduškám, zmierňujú zápaly, veľmi účinné v období chrípkových epidémií. Prípravky z borovicových pupenov svojím antibakteriálnym účinkom priaznivo pôsobia pri zápaloch ľadvín a močového mechúra a zmierňujú zdurenie prostaty u mužov. Pre silné účinky sa odporúča používať borovicové pupeny opatrne.

Čučoriedky

Používajú sa ako plody, tak aj listy. Čučoriedky obsahujú veľké množstvo látok, ktoré majú na ľudský organizmus blahodárny účinok. Obsahujú horčiny, flavony, katechiny, rutin, glukoniny, resveratrol, myrtillin, fenol hydrochinon, kyseliny chinínovú, benzoovú, jablčnú, suxinicovú a citrónovú, ďalej minerály horčík, draslík, mangán, železo, zinok, meď a chróm, z vitamínov vitamín C a vitamíny skupiny B. Plody sa využívajú proti hnačkám, majú výborné antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, pre vysoký obsah rutinu sú vhodné pri cievnych problémoch. Listy obsahujú myrtillin, tiež sa nazýva rastlinným inzulínom a používajú sa pri liečbe diabetu. Pre obsah látky resveratrol majú antioxidačné vlastnosti. Tiež sa používajú pri črevných infekciách a hemoroidoch. Čaj z listov zvyšuje odolnosť organizmu voči radiácii a tlmí abstinenčné príznaky pri odvykaní sa od fajčenia.

Cibuľa

Cibuľa má antibiotické účinky. Blahodárne pôsobí proti baktériám. Podporuje odhlieňovanie, zmierňuje prieduškové katary, silný kašeľ a chrapot. Používa sa pri nachladnutí, chrípke, zápale krku a horných dýchacích ciest. Zvyšuje tvorbu tráviacich štiav, tvorbu žlče a pankreatických štiav. Podporuje krvotvorbu, pôsobí protizápalovo, močopudne, rozpúšťa hlieny a čistí krv, znižuje hladinu cholesterolu, pomáha pri predchádzaní aterosklerózy, pôsobí preventívne proti infarktu. Cibuľu môžeme použiť aj na vonkajšie použitie. Cibuľová šťava sa používa na liečbu bradavíc, na potieranie uštipnutí hmyzom, na popáleniny. Obklady môžeme použiť pri odreninách , natrhnutí svalov alebo šliach, pri podliatinách.

Citrón

Citrón vyrovnáva acidobázickú rovnováhu v organizme, ma antibakteriálne, povzbudzujúce a ukľudňujúce účinky. Čistí krv, znižuje hladinu krvného cukru a cholesterolu. Citrón môžeme použiť pri zápale hrdla ako kloktadlo (zmes 1dl vody a 1 lyžice citrónu). Citrónová šťava priaznivo pôsobí na činnosť pečene a žlčníka, zastavuje krvácanie, naštartuje imunitný systém. Obsahuje vitamín C. Citrón sa používa aj ako éterický olej v arómaterapii, najmä pri dezinfekcii vzduchu.

Čakanka

Používa sa najmä koreň, ktorý obsahuje rozpustnú vlákninu inulin, ktorý má probiotické účinky, z minerálov draslík, terpenové horčiny, glykosidy cichoriin a intybin, kyselinu trieslovú, slizy a cholín. Vďaka antibiotickým účinkom čistí krv, pôsobí protizápalovo, dezinfikuje črevá, aktívne pôsobí pri tvorbe tráviacich štiav, uvoľňovaní žlče. Z čakanky si môžeme pripraviť chutný šalát, ktorý pôsobí priaznivo pri trávení.

Černucha siata

Černuchu siatu poznáme tiež pod názvom čierna rasca, kráľovská rasca, rímsky koriander, materská rasca. Z čiernej rasce sa používa semeno a olej. Čierna rasca sa vyznačuje svojimi antibakteriálnymi, anitseptickými a antimykotickými účinkami. V posledných desaťročiach boli laboratórne preukázané antiepileptické, analgetické, radioprotektívne, antimutagenne, antihistaminické, antioxidačné a spasmolytické účinky. Vnútorne používame pri cukrovke, nafukovaní, priaznivo pôsobí na slinivku brušnú, pri menštruačných problémoch, uvoľňuje hladké svalstvo, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, priaznivo pôsobí pri hnačkách, zápaloch priedušiek a horných dýchacích ciest, pri znižovaní krvného tlaku, znižovaní hladiny cukru v krvi, podporuje vylučovanie žlče a moču, podporuje potenie, zlepšuje trávenie, likviduje črevné parazity. Olej z čiernej rasce obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín, čo má priaznivý účinok na imunitný systém, celkovú nervovú, tráviacu sústavu, srdce, mozog. Má ochranné schopnosti pred pôsobením rôznych chemických látok, zvlášť ťažkých kovov olova a kadmia.

Cesnak

Cesnak obsahuje vitamíny A,B1,B2 a C, kyselinu kremičitú, minerály draslík, selén, zinok, mangán, vápnik, horčík, fosfor, železo a jód. Cesnak má tieto účinky: znižuje krvný tlak, pôsobí antibakteriálne a antiviroticky, ničí rôzne parazity, posilňuje imunitu, zabraňuje trombózam, znižuje hladinu cholesterolu. Najnovšie výskumy preukazujú, že zabraňuje bujneniu rakovinových buniek. Ďalej priaznivo pôsobí pri nafukovaní, črevných kŕčoch, pôsobí antiskleroticky, zabraňuje vzniku tukových a minerálnych usadenín v cievach. Užívanie a dávkovanie cesnaku má byť striedme aby neprišlo k rýchlemu uvoľneniu sklerotických usadenín, čo by mohlo spôsobiť zdravotné problémy v podobe embólie.

Figy

Figy obsahujú cenné bielkoviny a aminokyseliny, z vitamínov vitamín A, B2 a C, z minerálov železo, horčík, fosfor, vápnik a draslík, enzým ficin benzaldehyd, invertný cukor, pektíny, ovocné kyseliny, fermenty, sliz a pektíny. Šťava z fíg sa používa na obklady podráždenej pokožky pri uštipnutí hmyzom, k odstráneniu bradavíc. Figy majú antibakteriáne vlastnosti, pomáhajú pri črevných parazitoch, podporujú trávenie, podporujú srdečnú činnosť pre svoj vysoký obsah draslíka, nevhodné sú pre ľudí, ktorí trpia na cukrovku. Pôsobia proti zápche ako prírodné preháňadlo.

Grapefruit

Výskumy preukázali, že extrakt je účinný na mnohé baktérie, plesne a kvasinky vrátane obávanej Candida albicans. Je možné ho použiť pri plesňových, bakteriálnych, vírusových ochoreniach a epidémiách a to aj ako prevenciu. Je vhodný pri dezinfikovaní rán, proti infekciám v ústnej dutine a v nosohltane na afty, opary, pri paradentóze. Použiť ho môžeme aj zvonka pri mykózach a akné.

Hliva ustricovitá

Obsahuje látky, ktoré majú antivírusové, antibakteriálne účinky. Pôsobí proti hubovým a parazitárnym infekciám. Potlačuje rast niektorých nádorov a zmierňuje negatívne účinky rádioterapie. Hliva ustricovitá obsahuje niekoľko aminokyselín, vitamíny skupiny B, kyselinu listovú -B6, vitamíny C, K a P, minerály draslík, železo, fosfor, selén, zinok, jód a meď.

Kokos

Kokosový olej je určený ako na vnútorné, tak aj vonkajšie použitie. V súčasnej dobe sa využíva aj v kozmetickom priemysle. Kokosový olej má silné antioxidačné účinky. Výskumné štúdie preukázali pozitívne výsledky pri Alzheimerovej chorobe, teda radí sa medzi potraviny, ktoré priaznivo pôsobia na mozog, pretože dokáže premeniť triglyceridy na ketony , ktoré v prípade Alzheimerovej choroby pôsobia ako silný zdroj energie pre mozog. Priaznivé účinky sú preukázané aj v prípade cukrovky 2. typu tým, že jeho konzumácia znižuje chuť na sladké a tučné jedlá. Odporúča sa tiež pri stimulovaní metabolizmu, obzvlášť pri obezite a únave, pridávaním do jedla podporuje činnosť štítnej žľazy.

Chren

Chren podporuje tvorbu tráviacich enzýmov, priaznivo pôsobí na črevnú mikroflóru, je močopudný, podporuje vylučovanie žlče, podporuje činnosť slinivky brušnej a pečene. Priaznivo pôsobí pri menštruačných, reumatických a neuralgických bolestiach, ďalej pri chrípke, nachladnutí, pri astme, kašli. Výborne pôsobí na imunitný systém. Má silné antibiotické a antivírusové účinky. Napriek všetkým priaznivým účinkom na organizmus má aj kontraindikácie. Neodporúča sa konzumovať pri hnačkách, pri chronických problémoch s močovým mechúrom a ľadvinami, pretože môže vyvolať krvácanie ľadvín. Tiež sa neodporúča pri problémoch so žalúdkom, dvanástorníkom a nedostatočnou funkciou štítnej žľazy.

Levanduľa

Z levandule môžeme pripraviť čaj, extrakt, levanduľový bylinný ocot, olej, je vhodná na inhaláciu či do kúpeľa. V súčasnej dobe sa využíva v kozmetickom priemysle. Má antibiotické, antiseptické a ukľudňujúce účinky, priaznivo pôsobí na slinivku brušnú, pri ekzémoch, akné, čistí pleť, pomáha pri chronických bolestiach končatín, pri reumatizme. Zmierňuje plynatosť, môžeme ju inhalovať pri nachladnutí. Pôsobí aj ako odpudzovač hmyzu, vrecká s levanduľou sa vkladajú do šatníka proti moliam.

Med

Už v starom Egypte bol med vnímaný nielen ako potravina ale aj ako liek. Obsahuje 50%-80% hroznového a ovocného cukru, asi 10% ďalších sacharidov. Z vitamínov sú to vitamín B1, B2, B6, C, ďalej enzýmy, bielkoviny, z minerálov draslík, sodík, vápnik, síra, meď, horčík, chlór, mangán, železo, hlinku kremičitú, cholin a ďalšie látky nazývané inhibiny. Z kyselín kyselinu mliečnu, pantoténovu, nikotínovú, jablčnú, mravenčiu, maselnú, oxalovú a citrónovú a éterické oleje. Med je považovaný za prírodný antibakteriálny prostriedok. Pre svoj vysoký obsah blahodárnych látok pre ľudský organizmus sa využíva na podporu imunity, činnosti srdcového svalu, má vplyv na krvotvorbu, je výborným prostriedkom proti chudokrvnosti, reguluje trávenie, povzbudzuje činnosť čriev. Ničí choroboplodné zárodky, preto je možné ho použiť pri zápaloch kože a slizníc. Étrické oleje v mede priaznivo ovplyvňujú choroby dýchacieho systému, podporujú odhlieňovanie. Med taktiež priaznivo pôsobí na nervovú sústavu. Je dôležité spomenúť, že med by sa nemal do prostredia, ktoré má nad 50 st. Ak med prejde vyššími teplotami výrazne stráca cenné látky.

Škorica

Škorica sa získava z kôry škoricovníka cejlonského. V 18. st patrila k najdrahším a zároveň najcennejším druhom korenia. V Ajurvédskej medicíne patrí škorica k najdôležitejším bylinám. Obsahuje aldehyd kyseliny škoricovej, vitamíny B1 a C, kumin, boreol, oxalát vápnika, gáfor, felandren a eugenol, ďalej triesloviny, salicyláty, slizy, z minerálov vápnik, fosfor, zinok, železo, med, jód a draslík. Škorica má široké spektrum antibiotických účinkov. Odporúča sa pri problémoch ako pocit plnosti, nafukovanie, kŕčom v tráviacom systéme. Diabetici ju ocenia, pretože znižuje hladinu cukru v krvi. Ovplyvňuje bolesti, je očistným prostriedkom pri rekonvalescencii pretože organizmus zahrieva. Pri nachladení rozpúšťa hlieny, môžeme ju použiť na obklady ale aj čaj si pripraviť.

Tulsi alebo Bazalka posvätná

Bazalka posvätná má dlhú tradíciu a patrí k veľmi dobre prebádaným bylinám. V Ajurvédskej medicíne patrí k popredným bylinám, ktoré sa využívajú na liečebné účely. Vyznačuje sa celou radou priaznivých účinkov a schopností. Jej éterické oleje nachádzajú uplatnenie nielen v medicíne ale aj v aromaterapii a v parfumérii. Jej semená, listy a koreň sa používajú vnútorne aj na vonkajšie použitie. Má schopnosť znižovať hladinu cukru v krvi, má antiseptické a analgetické účinky, pomáha pri opuchoch, pri bolestiach hlavy, má synergické účinky pri vstrebateľnosti liekov, zlepšuje trávenie, má laxatívne účinky, čistí krv, pomáha pri chorobách srdca a krvi. Čaj z bazalky posvätnej pomáha pri nachladnutí, horúčkach, tráviacich problémoch. Výborne pôsobí na dýchacie cesty, uvoľňuje a rozpúšťa hlieny, pôsobí proti kašľu, alergickú bronchitídu, astmu. Blahodárne pôsobí pri depresiách a tiež proti niektorým plesniam a baktériám.

Tymián

Tymián patrí medzi byliny s najsilnejšími antibiotickými účinkami. Má tiež antibakteriálne, antimykotické a dezinfekčné účinky, uvoľňuje kŕče, rozpúšťa hlieny, utišuje bolesti, vyvoláva potenie, priaznivo pôsobí na tráviacu sústavu, je močopudný, poskytuje úľavu pri reume, artritíde. Deťom sa podáva ako odčervovací prostriedok. Olej z tymiánu sa používa na dezinfekciu rán a tiež k masážam. Používa sa na výplach úst odvarom alebo tinktúrou. Tymián sa nesmie používať dlhodobo, preto je potrebné používať ho striedmo.

Vavrín (Bobkový list)

Pôsobí proti únave, nafukovaniu, podporuje chuť do jedla. Utišuje kašeľ, má antibakteriálne účinky, ktoré sa zosilňujú v kombinácii s klinčekom. Používa sa v kuchyni pre zlepšenie trávenia.

Zázvor (Ďumbier)

Zázvor sa používa na kuchynskú prípravu mäsa, do polievok, dusenej zeleniny, strukovín, je súčasťou orientálnej kuchyne. Používa sa ako do slaných, tak aj sladkých jedál. Používa sa čerstvý, sušený, varený, nakladaný. Čerstvý obsahuje 400 chemických látok, 3% tvoria silice, látku shoagol, ktorá má silné antivírusové vlastnosti. V prírodnej medicíne sa používa proti vírusovým infekciám. Má protizápalové, imunostimulačné, detoxikačné vlastnosti. Využíva sa proti plesniam, baktériám a parazitom. Zázvor sa neodporúča deťom a tehotným ženám. Je kontraindikáciou pri všetkých typoch vredov v tráviacom trakte a pri chronickom zápale hrubého čreva.

Zdroj: Josef Jonáš, Jiři Kuchař: Svět přírodných antibiotik, Tajné zbraně rostlin

foto: internet (na opätovné použitie)