Ako odstrániť pesticídy a nežiadúce látky z ovocia a zeleniny

Ako odstrániť pesticídy a nežiadúce látky z ovocia a zeleniny

Zelenina a ovocie sú každodennou súčasťou našich jedálničkov. Pri ich pestovaní, spracovaní, skladovaní, preprave poľnohospodári a pestovatelia používajú rôzne chemické preparáty, ktoré slúžia v boji proti škodcom, chorobám, burinám, baktériám, plesniam, rýchlemu kazeniu. Najmä povrch ovocia a zeleniny je často kontaminovaný. Aby vyzerali lepšie, sú leštené voskom. Určite ste sa stretli s vyleštenými navoskovanými jablkami. Ide najmä o presticídy, fungicídy, herbicídy a iné chemické látky. Aby sme produkty zbavili všetkých týchto „chuťoviek“, je potrebné, aby sme ovocie a zeleninu pred konzumáciou poriadne umyli, vyčistili. Najmä ľudia trpiaci na rôzne ochorenia tráviaceho traktu, zápalové ochorenia čriev, žalúdka, potravinové intolerancie, histamínovú intoleranciu by mali dbať, aby ovocie či zeleninu, ktorú použijú na priamy konzum alebo ďalšie spracovanie, bola starostlivo zbavená nečistôt.

Ako zbaviť ovocie a zeleninu nečistôt?

Dôležitým momentom je umývanie tesne pred použitím, konzumáciou, inak hrozí, že umyté a odložené ovocie a zelenina sa rýchlejšie kazia, pretože sa neodstránia len nečistoty, baktérie, chemické látky, ale aj ochranná vrstva. Zelenina a ovocie či zeleninové šaláty sú často balené v ochrannej atmosfére, kde majú baktérie dobré podmienky na svoje množenie, preto aj balenú zeleninu a ovocie je vhodné umyť.

Najzaužívanejším spôsobom je umývanie pod tečúcou vodou, avšak tento spôsob neodstráni všetky nežiaduce látky, najmä ak je ovocie navoskované.

Zeleninu a ovocie umyjeme aj v tom prípade, ak z nich odstraňujeme šupky. Z neumytého ovocia a zeleniny sa pri rezaní nožom môžu preniesť baktérie a iné nečistoty do dužiny a do vnútra ovocia a zeleniny.

V súčasnosti sú na trhu rôzne prípravky na čistenie ovocia a zeleniny, avšak aj tieto prípravky môžu obsahovať látky, ktoré nie sú pre nás tolerovateľné.

Najlepšie, ak si sami pripravíme svoj vlastný čistiaci prostriedok. K tomu potrebujeme 9 dielov vody a 1 diel octu. Záleží aj na tom, aké množstvo ovocia či zeleniny umývame, podľa toho si pripravíme množstvo roztoku dodržaním pomeru vody a octu. Ovocie či zeleninu necháme v octovom kúpeli aspoň 10 minút, môžeme jemne rukou poumývať, potom opláchneme v čistej vode a papierovým obrúskom vysušíme. Rovnako poslúži kúpeľ z vody a citróna.

Praktický je aj prípravok vo forme spreju.

Roztok si pripravíme z 200 ml vody, 1 polievkovej lyžice citrónovej šťavy alebo 1 polievkovej lyžice octu. Ovocie a zeleninu postriekame, necháme 10 minút pôsobiť a potom umyjeme v čistej vode. Umývanie roztokom v spreji je vhodné najmä pre bobuľovité ovocie, oplachujeme pod tečúcou vodou, aby nedošlo k poškodeniu bobúľ.

Chemickým látkam sa najlepšie vyhneme, ak dáme prednosť sezónnemu ovociu a zelenine z ekologického poľnohospodárstva. Počas prepravy a skladovania sa aj tieto produkty môžu kontaminovať nečistotami, preto aj ekologické ovocie a zeleninu vždy pred použitím najprv umyjeme.

obr. pixabay