Kniha ŽIJEME s HISTAMÍNOM + Vitamín D3 + K2

Balíček Kniha ŽIJEME s HISTAMÍNOM + Vitamín D3 + K2 ...tajomný, neviditeľný, nepochopený, nevyspytateľný spoločník na každý deň, a pritom tak dôležitý. Taký je histamín. Histamín na seba upozorňuje rôznorodo. Často nám dokáže svojimi prejavmi riadne znepríjemniť život.Nedostatok sa prejavuje rôznymi symptómami, najmä únavou, nesústredenosťou, nervozitou, poruchami spánku, bolesťami hlavy, vypadávaním vlasov, zlou náladou, depresiami, napätím, slabosťou a bolesťou v svaloch, epileptickými záchvatmi, srdečnou arytmiou, oslabeným imunitným systémom a i.Vitamín K2 je veľmi náročné získať zo stravy, pretože sa v potravinových zdrojoch nachádza iba v malom množstve.K2 prispieva k správnej zrážanlivosti krvi,prispieva k udržaniu zdravých kostí,reguluje funkciu buniek.

Dostupnosť:na sklade
Cena:33,60 €
ks kúpiť

Popis

Kniha ŽIJEME s HISTAMÍNOM je venovaná vám, ktorí sa zaujímate o problematiku histamínu, histamínovej intolerancie a s histamínom súvisiacich ochorení. Poskytuje hlbšie informácie o tejto celospoločenskej problematike. Poskytuje informácie, ktoré vám nepovie ani lekár. Citlivosť na histamín postihuje čoraz väčšiu časť obyvateľstva, najmä mladé dievčatá, ženy a detskú populáciu nevynímajúc.

Téma histamín je plná nezodpovedaných otázok. Táto kniha vám poskytuje odpovede na mnohé otázky. Je zostavená z teoretickej a praktickej časti. Teoretická časť je venovaná histamínu. Popisuje čo je histamín, čo o ňom vieme, prečo vzniká citlivosť na histamín, vysvetľuje rozdiel medzi alergiou a intoleranciou, ako súvisí histamín s inými ochoreniami, čo je histamínová intolerancia a čo nie je, prejavy, toxicitu histamínu a biogénnych amínov, histamín a biogénne amíny v potravinách, diagnostiku, terapiu, eliminačný a nízkohistamínový stravovací režim, vzorové jedálničky, ako súvisia lieky, atopický ekzém, žihľavka, citlivosť na lepok a laktózu s histamínovou intoleranciou, kozmetické prípravky a histamín, ako sa stravovať mimo domu, priblíži vám dlhodobý stravovací režim, potraviny ktoré áno, ktoré nie, prírodné antihistaminiká, ktoré probiotické kmene sú vhodné a ktoré nevhodné, vzorový jedálniček, praktické odporúčania a mnoho iného.

Praktická časť je zostavená zo 44 nízkohistamínových receptov v ktorých som použila tradičné suroviny všetkých potravinových kategórií pochádzajúcich z nášho zemepisného pásma a stredomorského pásma. Popis jednotlivých receptov je obohatený o krátku informáciu o zdravotných benefitoch surovín a celkový vzhľad dopĺňajú pekne ilustrované fotografie každého jedla. Do každého jedla som použila najdôležitejšiu ingredienciu a tou je láska. Všetky recepty som aj s chuťou zjedla. Pripravila som pre vás aj malý test kvality lepkov z konvenčnej pšenice, pšenice špaldovej a raže. Je až neuveriteľné, ako sa dá s hmotou, ktorá mi vznikala pod rukami pracovať. Ako sa jednotlivé lepky správajú, aké majú fyziologické vlastnosti podľa mojich zistení sa tiež dočítate v tejto knihe.

Kniha je určená širokej verejnosti, pacientom s histamínovou intoleranciou a inými intoleranciami, diétnym sestrám, kuchárom, zamestnávateľom, výživovým poradcom. Lekárom poslúži ako pomôcka pri stanovení diagnózy a terapii. Publikácia na Slovensku v takomto rozsahu nebola zatiaľ vydaná.

Mojim cieľom bolo previazať teoretické informácie o histamíne s praktickou časťou a poskytnúť vám tak čo najviac informácií, aby sa váš život s histamínom stal krajší a lepší.

Kniha je vytlačená na kvalitnom papieri, viazaná v kvalitnej tvrdej väzbe a v príjemnom dizajne.

Knihu si môžete objednať za zvýhodnenú cenu, poteší nielen vás, ale aj vašich blízkych, priateľov a známych.


Nech sa páči, balíček si môžete zakúpiť v e-shope, alebo cez kontatkný formulár, alebo píšte na  info@minevita.sk

V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530 

V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530 

*Právna doložka: Všetky informácie o Zdravotných a výživových tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživových doplnkov prípadne jej liečivých účinkoch. Tento produkt je doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.