Vitajte

Žijeme v dobe veľkovýroby priemyselného spracovanie potravín a farmaceutického priemyslu,  smogu, znečistenej pôdy, ovzdušia, vody, elektrosmogu, stresov. Na strane druhej za tieto „vymoženosti“ často platíme zhoršeným zdravím, pribúdajú rôzne „civilizačné“ ochorenia, percento kardiovaskulárnych ochorení, alergií,  potravinových intolerancií sa každým rokom zvyšuje. Príčinou týchto ochorení môže byť stres, málo fyzického pohybu a  hlavne nesprávne stravovacie návyky a celkový životný štýl. Súčasný jedálniček mnohých z nás sa skladá z veľkého množstva spracovaného mäsa, nezdravých tukov , rafinovaného cukru a sladkostí, bielej múky, polotovarov, priemyselne spracovaných potravín, soli, aditív, chemických konzervačných látok, farbív, rôznych ochucovadiel, prejedania sa, stravovanie vo fast foodoch a pod. Z dlhodobého hľadiska  nesprávne stravovanie môže viesť nielen k obezite ale aj k rôznym zdravotným problémom a hlavne k chronickým ochoreniam. Môžu vznikať rôzne prejavy diskomfortu, ako alergie, potravinové intolerancie, znížená imunita, nadváha, obezita, cukrovka, kardiovaksulárne a srdcovo-cievne ochorenia, dna, reuma, zápalové ochorenia čriev a pod. Mnohí z nás  akýmkoľvek symptómom naznačujúcim že sa s nami niečo deje nepripisujú žiadnu dôležitosť. Mnohokrát vyhľadávame pomoc až vtedy, keď je alebo môže byť neskoro. Zvyčajne  hľadáme pomoc v klasickej  konzervatívnej „bielej“ medicíne. Niektorí z nás dávajú prednosť alternatívnym metódam a spôsobom stravovania. V súčasnosti existuje veľa stravovacích smerov, ktoré sú založené na vedeckých podkladoch, iné vznikli na základe tisícročných skúseností ako napríklad čínska medicína alebo indická ajurvéda. Jednou z možností ako si udržať alebo zlepšiť zdravie je aj možnosť využitia poradenstva pre zdravú výživu a zdravý životný štýl. Úpravou jedálnička, zodpovedajúcou fyzickou aktivitou a celkove zodpovedným prístupom k svojmu životu je možné  si  udržať zdravie, vitalitu,  docieliť  úpravu hmotnosti  bez trápenia, predchádzať zdravotným problémom či dosiahnuť zmiernenie zdravotných ťažkostí. 

Poradenstvo v oblasti zdravej výživy je určené všetkým, ktorí chcú niečo urobiť pre svoje zdravie. Všetkým, ktorí sú ochotní vzdať sa súčasných nie možno najzdravších stravovacích návykov a prijať zmenu v oblasti stravovania. Všetkým, ktorí chcú zmeniť jedálniček či už z dôvodov preventívnych alebo zdravotných, všetkým, ktorí chcú žiť zdravšie, cítiť sa lepšie a mať radosť zo života.

Našou prioritou je Vaša spokojnosť, spokojnosť klienta, aby sme spoločným úsilím dosiahli Vaše potreby a ciele. Záleží nám, aby ste sa  naučili vnímať, „počúvať“ signály svojho tela, aby ste svojmu telu rozumeli a vedeli mu dopriať to, čo potrebuje pre správne fungovanie, aby ste jedlu venovali každodennú pozornosť.

V našej poradni vám vysvetlíme čo je metabolizmus, čo je glykemický index a glykemická nálož, acidobazická rovnováha, aké živiny potrebuje organizmus aby správne fungoval, pomer príjmu a výdaja energie, čo je pozitívna  a negatívna energia, ako náš organizmus ovplyvňuje stres, pohybová aktivita, spánok, stravovacie návyky. Naučíme vás zostavovať si jedálniček tak, aby vaša strava bola vyvážená, pestrá a zodpovedala vašej individualite.

Naše smerovanie najlepšie vystihuje výrok La Rochefoucaulda citujem „ Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie“.