Basmati, výnimočný druh ryže- voňavá, chutná, zdravá potravina.

Basmati, výnimočný druh ryže- voňavá, chutná, zdravá potravina.

Ryža basmati je považovaná za najkvalitnejšiu ryžu. Basmati v hinduištine znamená „kráľovna vôní“. Jej domovinou sú južné svahy Himalájií v Indii a Pakistane. Američania sa snažili o získanie licencie na produkciu s vlastným názvom basmati. Avšak medzinárodný súd na podnet Indickej vlády rozhodol, že názov Basmati môžu používať len indickí a pakistánski pestovatelia. V Indii sa basmati nazýva aj „indické šampaňské“ . V Pakistane sa pestuje ryža basmati tiež yysokej kvality a nazýva sa „Super Kernel Basmati“.

Ryžové polia ležia v Paňdzábe a sú zavlažované na minerály bohatou krištáľovo priezračnou vodou z topiacich sa ľadovcov. Po zbere sa basmati skladuje v suchu a tme až 2 roky, aby sa zbavila vody, preto je ryža sypká a má orieškovú chuť.

Basmati sa vyznačuje dlhým, štíhlym zrnom. Poznáme celozrnnú tzv. natural a bielu basmati, samozrejme natural je zdravšia. Natural ryža sa nebrúsi a nijak sa priemyselne nespracováva, preto si zachováva všetky živiny. Pri varení sa nelepí, neobsahuje lepok, je ľahko stráviteľná, je vhodná pre zdravú výživu a tiež pre ľudí, ktorí majú problém s lepkom. Môžeme ju použiť ako prílohu či na prípravu exotických jedál, všade tam, kde používame bežnú ryžu. Jej veľkou prednosťou je, že má nižší glykemický index, preto je vhodná pre diabetikov a tiež pri rôznych diétnych režimoch.

Aké sú jej výživné hodnoty?

Basmati obsahuje bielkoviny, sacharidy, vlákninu a nepatrný zlomok percenta tuku. Z vitamínov je to vitamín B1, B2, B3, B6, kyselina listová a pantoténová, vitamín E a biotín. Z minerálov zinok, meď, selén, zinok, mangán, molybdén, sodík, draslík, horčík, vápnik a železo, omega 6 mastné kyseliny.

Aké má basmati pozitívne účinky na ľudský organizmus?

1. je ľahko stráviteľná,

2. pre svoj nízky glykemický index je vhodná aj pre diabetikov (napriek tomu sa odporúča konzultácia s lekárom)

3. neobsahuje lepok, preto je vhodná aj pre ľudí citlivých na lepok

4.podporuje metabolizmus

Basmati je veľmi vhodnou a kvalitnou potravinou a preto by sme ju mali zaradiť do jedálnička niekoľkokrát do týždňa v rôznych podobách.