D3 + K2 Vitality

Vitamín D podporuje vstrebávnie vápnika a fosforu zo stravy. Je dôležitý pre pevné kosti a zuby.

Dostupnosť:ľutujeme, vypredané - naskladnenie do 10 dní
Cena:11,60 €
ks kúpiť

Popis

Vitamín D podporuje vstrebávnie vápnika a fosforu zo stravy. Je dôležitý pre pevné kosti a zuby. Pomáha pri zápaloch a liečbe spojiviek, synergicky pôsobí s vitamínom C a vitamínom A, prispieva k zdravej zrážanlivosti krvi, regeneruje svalstvo, pozitívne vplýva na kardiovaskulárny a nervový systém.

Zvýšené riziko nedostatku sa prejavuje vo vyššom veku, gravidite, ak sme tmavšej pleti, pri obezite, zahaľovaní sa v letných mesiacoch,  ak trpíme niektorými ochoreniami, ako napr. osteoporózou, artritídou, chorobami pečene a obličiek, reumatizmom, psoriázou, nesprávnou výžiovu a životným štýlom, prísnym vegetariánskym jedálničkom, pri nedostatku vápnika, zápalových ochoreniach tráviaceho traktu (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída…).

Nedostatok sa prejavuje zvýšenou náchylnosťou na infekcie, depresívnou náladou, únavou, nervozitou, slabosťou, nepokojom, poruchami spánku, srdcovocievnymi poruchami,  poruchami imunity – nádchy, chrípky, prechladnutia, virózy. Zvýšené riziko vzniku autoimunitných ochorení a  zlomenín, najmä u starších ľudí, u detí spomalených rastom a vývojom, svalovou slabosťou, tetaniou, stratou zubov, nádorovým ochorením hrubého čreva a konečníka, prsníka a prostaty, non-Hodgkinovým lymfómov, ochorením srdca, zvýšeným krvným tlakom. 

 

Vitamín D3 prispieva:

- k správnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu

- k normálnej hladine vápnika v krvi

- na udržanie zdravých kostí a zubov

- k udržaniu správneho fungovania svalov

- k správnemu fungovaniu imunitného systému

- k deleniu buniek

Vitamín D3 získavame najmä zo slnka a iba minimálne množstvo dokážeme prijať formou stravy. Práve preto je dôležité vitamín D3 konzumovať najmä v zimnom období.

Vitamín K2:

- prispieva k správnej zrážanlivosti krvi

- prispieva k udržaniu zdravých kostí

- reguluje funkciu buniek

Vitamín K2 je veľmi náročné získať zo stravy, pretože sa v potravinových zdrojoch nachádza iba v malom množstve, a preto je dôležité dopĺňať tento vitamín aj formou suplementov.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka 1 kapsula denne. Vždy kapsulu dobre zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

60 ks. Toto balenie vystačí na 2 mesiace základného preventívneho dávkovanie.

Výživové hodnoty v jednej kapsule

Vitamín K2 - (MK7) 250 mikrogramov (331,25% RHP), vitamín D3 - 2500 IU (1250% RHP)

obal kapsuly

Hydroxypropylmetylcelulóza - vhodné pre vegetariánov

d3k2-vitality-etiketa 

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

D3 + K2 Vitality zakúpite na adrese : https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy08-d3-k2-vitality/ , alebo prostredníctvom e-shopu tu na minevite

zdroj: HCY Vitality 

V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530 

*Právna doložka: Všetky informácie o Zdravotných a výživových tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživových doplnkov prípadne jej liečivých účinkoch. Tento produkt je doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.