Stravovací režim pri ochoreniach a odstránení žlčníka

Cieľom je dosiahnuť celkové zlepšenie činnosti tvorby a vylučovania žlče a obnovu správneho trávenia. Zameriame sa na : osobnú anamnézu, príčiny vzniku ťažkostí, analýzu stávajúceho stravovacieho režimu, navrhneme úpravu stravovacieho režimu, zameriame sa na formy úpravy a prípravy jedla, zameriame sa na vhodné a nevhodné potraviny, doplnkové odporúčania.

Dostupnosť:najbližší voľný termín
Cena:80,00 €
ks kúpiť

Popis

Žlč je tvorená v pečeni a skladovaná v žlčníku. Žlč plní dôležitú funkciu pri trávení a vstrebávaní tukov. Má aj antimikrobiálne vlastnosti a tým podporuje zdravie črevného mikrobiomu.

Pri ochoreniach žlčníka, zápale žlčovodov, žlčníkových kameňoch a iných poruchách činnosti žlčníka dochádza v dôsledku nevhodného stravovania k tráviacim ťažkostiam, nafukovaniu, plynatosti, zvracaniu, kŕčom, hnačkám alebo naopak zápcham, ochoreniu pankreasu a i. Tieto spomenuté ochorenia vieme zmierniť vhodným nastavením sa na žlčníkový stravovací režim. Obzvlášť by sme mali byť obozretní, ak máme chirurgicky odstránený žlčník alebo iné operatívne zákroky na dráhe pečeň, žlčník. Súčasťou úpravy stravovania je samozrejmosťou aj úprava celkového životného štýlu.

Cieľom je dosiahnuť celkové zlepšenie činnosti tvorby a vylučovania žlče a obnovu správneho trávenia

Zameriame sa na :

osobnú anamnézu

príčiny vzniku ťažkostí

analýzu stávajúceho stravovacieho režimu

navrhneme úpravu stravovacieho režimu

zameriame sa na formy úpravy a prípravy jedla

zameriame sa na vhodné a nevhodné potraviny

doplnkové odporúčania  

V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530