SAPONÍNY - výťažky z rastlín

yucca 

 

 

 

 

Každý človek má v tele usadeniny, bez ohľadu na to či dodržuje správnu životosprávu a zdravý životný štýl,  hovorí MUDr. Oto Sova, CSc., vedec a biochemik. Usadeniny vznikajú zo zvyškov nestráveného jedla, z prejedania sa. Žalúdok ešte nestrávil jednu dávku jedla a už dostáva ďalšiu. Tráviaci trakt si nemá kedy vydýchnuť a vyčistiť sa. Zvyšky nestráveného jedla sa usadzujú najmä v hrubom čreve a pôsobia toxicky.

Negatívne pôsobenie usadenín z jedla spočíva v tom, že sa usadzujú na vnútorných orgánoch a spôsobujú mnohé ochorenia. Každý človek môže mať vo svojom organizme až 3 kg škodlivých usadenín. Ideálne je preto aspoň 2 - 3 x do roka si organizmus prečistiť od týchto škodlivých usadenín.

 Kde všade, na ktorých orgánoch sa usádzajú usadeniny.

      • v tenkom a hrubom čreve, v žalúdku, výsledkom je nedostatočné trávenie, obezita, nádorové ochorenia

      • najviac usadenín sa nachádza v črevách v črevných klkoch - črevá strácajú svoju pružnosť, menia sa

        na fekálny sklad kvasiacich a zahnívajúcich zvyškov potravy

      • môžu byť príčinou pôsobenia helikobaktera a žalúdočných vredov

      • na pankrease, usadeniny upchajú vývody pankreasu a dôsledkom je zlé trávenie, cukrovka, bolesti

   brucha, nadúvanie, plynnatosť

 • v pečeni – prejavujú sa tažkým a nedostatočným trávením

      • v žlčníku sa nánosmi upchávajú vývody a spôsobujú žlčníkové bolesti, kŕče, vzniká piesok a kamene

      • v cievach – cievy s usadeninami strácajú pružnosť a nezvládajú svoju funkciu, prejavuje sa 

         zhoršenými krvnými testami, vysokým cholesterolom, vysokým krvným tlakom

      • na srdci – upchávajú srdcové cievy, srdce môže zlyhávať

      • v kĺboch a kostiach, chrupavka nedostáva potrebnú výživu a prestane sa obnovovať – prejavom je 

         artróza

      • v koži – vznikajú akné, vyrážky, ekzémy, alergie

      • v obličkách a močových cestách spôsobujú tvorbu močových kameňov a opakované zápaly    

      • v pľúcach spôsobujú respiračné ochorenia, alergie

      • v nervových zakončeniach spôsobujú podráždenosť, únavu a vyčerpanosť

      • na vaječníkoch môžu spôsobovať nepriechodnosť vajcovodov a tým môže dôjsť k neplodnosti 

      • na očnej šošovke – môžu byť príčinou ďalekozrakosti

 

      Ako si môžeme vyčistiť organizmus od usadenín z nestráveného jedla?

MUDr. Oto Sova hovorí, že organizmus sa dá vyčistiť rastlinnými saponínmi.

 

Čo sú saponíny?

Saponíny sú vysoko účinné rastlinné látky, ktoré zmenšujú povrchové napätie na stenách vnútorných a vonkajších orgánoch ľudského organizmu a pomáhajú očistiť „umyť“ organizmus od usadenín, toxických látok.  Môžeme ich prirovnať k bežnému saponátu, ktorý používame na umývanie riadu za účelom odstránenia nečistôt a mastnoty.

Saponíny „vymývajú“ usadeniny zo stien žalúdka, čriev, žlčníka, pankreasu, kĺbov, ciev, obličiek a ostatných orgánov.

 

Z akých rastlín môžeme saponíny získať?

Saponíny sa v malom množstve nachádzajú v strukovinách ako fazuľa, hrach, v zemiakoch, špargli, v ovose. Avšak ide o veľmi nízke hodnoty, ktoré nedokážu organizmus od usadenín dôkladne vyčistiť „vymyť“.

Najvyšší podiel saponínov z rastlinnej ríše má palma Yucca Shidigera. Palma dorastie až do výšky 80 cm a rastie v púšťach Utahu v Spojených štátoch amerických. Yucca Shidigera je nesmierne odolná voči teplotám. Znesie teploty od -15o C do +50o C. V lete dokonca nepotrebuje vodu. V minulosti domorodí obyvatelia Yuccu Shidigera považovali za „strom života“ pre jej terapeutické účinky.

Z Yucca Shidigera sa získavajú dva typy saponínov – steránové a terpénové. Steránové saponíny majú väčšiu molekulu a čistia len tráviaci trakt. Terpénové saponíny majú schopnosť vstrebať sa do krvi a dokážu prečistiť aj tie najjemnejšie povrchy a orgány organizmu.

Okrem saponínov obsahuje veľmi cenné látky pre ľudský organizmus ako vitamíny, minerálne látky, chlorofyl, enzýmy.

So saponínmi z Yucca Shidigera dokážeme bojovať aj proti starnutiu. Dokážu ho spomaliť. Zistilo sa, že lieky, vitamíny, živiny, ale aj kyslík potrebný k životu, hrajú v organizme dôležitú úlohu iba vtedy, ak sa nachádzajú na žiaducom mieste v dostatočnej koncentrácii.

A keďže saponíny odstránia z orgánov a ich povrchov usadeniny, ktoré bránia dostatočnému zásobovaniu buniek kyslíkom a potrebnými živinami, dochádza k želanému efektu spomalenia starnutia. Kto je viac zanesený usadeninami, dochádza k rýchlejšiemu starnutiu  ako ten, kto má cievy čistejšie – „mladne“.

 

Ako pôsobia saponíny v našom organizme?

Saponíny pracujú na princípe znižovania povrchového napätia, čiže fyzikálne. Nič neovplyvňujú, z ničím sa nezlučujú, nič nespomaľujú ani neurýchľujú, jednoducho organizmom len „pretečú“. Škodlivé usadeniny sa pod vplyvom saponínov uvoľnia a prirodzene sa z organizmu vylúčia močom, stolicou ale aj potom.

 

Existujú saponíny z Yucca Shidigera ako doplnok stravy?

Účinné saponíny nájdeme v podobe Diamond Yacca, ktorá obsahuje vysoké percento saponínov – 98,7%, ktoré sú podobné saponátom, používaným pri umývaní riadu.  

Diamond Yacca je saponínový výživový doplnok novej generácie. Získava sa z rastliny Yucca Shidigera extrakciou bez chemikálií metódou, ktorá umožňuje fortifikáciu extraktu o niektoré komponenty, ako napríklad terpénové saponíny. Tým získava Diamond Yacca žiadúce zloženie a až štvornásobne viac terpénových saponínov ako steránových.* 

Diamond Yacca obsahuje saponíny, ktoré znižujú povrchové napätie všetkých sedimentov a škodlivých prvkov, zrieďujú ich a tým pomáhajú k ich odstráneniu z ľudského tela. (Schválené zdravotné tvrdenie podľa platných nariadení EÚ.)*

 

zdroj: saponiny.sk, MUDr.Oto Sova, CSc.

foto: pixabay,wikipedia Stan Shebs 

 

Diamond Yacca

 diamond yacca diamond yacca

 

Yacca obsahuje saponín, ktorý sa v ľudskom organizme mení na neškodný sapogenín, ktorý sa správa ako prírodné mydlo. Torto „mydlo“ čistí následky zlých stravovacích návykov súčasného moderného života. Môžeme sa prirovnať k špinavému hrncu. Čo s tým? V bežnom živote vezmeme saponát a špinu odstránime. U človeka sa to bohužiaľ nedá. Predsa však existuje riešenie. Príroda nám ponúka látky, ktoré obsahujú vysoké percento saponínov a s týmto problémom nám môžu pomôcť. Diamond Yacca pracuje na fyzikálnom princípe – znižuje povrchové napätie všade, kde je prítomná a tým uvoľňuje na molekulárnom základe všetky usadeniny v organizme do roztoku a organizmus potom rozhodne, či rozpustené usadeniny vylúči alebo využije inde.

Zloženie: 1 kapsula, 500 mg: Yucca shidigera (terpénové saponíny 78,4%, steránové saponíny 19,6%)

Obsah: 150 g balenie ( cca 260 kps) alebo 75 g balenie (130 kps)
Dávkovanie: 2 kapsuly denne (ráno a večer). Deti do 10 rokov 1 kapsula denne. Zapiť dostatočným množstvom tekutín.


Nesmie sa podávať:

 • ľuďom s umelým bedrovým alebo kolenným kĺbom (endoprotézy),
 • ľuďom, ktorým boli transplantované celé orgány (srdce, pľúca, pankreas, kostná dreň, a pod.). Sem nepatria zubné implantáty, umelá očná šošovka iné pomôcky tohto charakteru.


Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nesmie sa užívať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote mimo dosahu detí.

V prípade detí do 3 rokov, tehotných a dojčiacich žien konzultujte so svojim lekárom.

Doplnok vyrába MUDr.Oto Sova – Biologické substancie Trieda SNP 5, Košice Slovensko 

Cena balenia 150 g (260 kps) – 98,- €

                          75 g (130 kps) – 49,50,- € 

 

Doplnok si môžete zuakúpiť v e-shope s platbou vopred.


V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530 


 zdroj:saponiny.sk,reparex

Vitamín B17 + resveratrol

vitamín B17 amygdalín

Podľa Francisca Contreras, M.D.Oasis of Hope Hospital je amygdalín – B17 hlavný protinádorový prostriedok. Ide o prírodný  chemoterapeutický prostriedok , ktorý sa nachádza vo viac ako 1.200 rastlinách. Najviac však v jadrách ovocia, ako marhule, broskyne, slivky a jablká. Bolo preukázané, že amygdalín je úplne bezpečný a netoxický. Normálne bunky v našom organizme obsahujú enzým nazývaný rhodenáza, ktorý „neutralizuje“ amygdalín. Tento enzým nedovoľuje amygdalínu uvoľniť kyanid. 

V tomto prípade, amygdalín slúži len ako glukóza pre zdravé bunky a poskytuje im energiu. Rakovinové bunky neobsahujú tento enzým. Absenciou enzýmu rhodanázy je amygdalín aktivovaný a zapríčiní zničenie rakovinovej bunky uvoľnením kyanidu. Sú zničené len rakovinové bunky, ale normálne zdravé ostávajú nepoškodené. Stovky klinických štúdií vedených viacerými kompetentnými prírodovedcami na celom svete vrátane tejto pod vedením Dr. Ernesta Contreras Rodriguez z nemocnice Oasis of Hope Hospital v Mexiku, nám dáva úplnú istotu, že B17 nie je nebezpečný.

Resveratrol podľa prof. RNDr.Anny Struneckej, Dr.Sc., a Prof.RNDr,Jiřího Patočku, Dr.Sc. v ľudskom organizme pôsobí ako antioxidačný, antiinfekčný, protizápalový , protirakovinový a kardioprotektívny  prostriedok. Resveratrol pomáha v boji proti civilizačným ochoreniam. Štúdie poukazujú na jeho jedinečnú schopnosť pôsobiť proti rakovine vo všetkých štádiách nádorového bujnenia. Štúdie čínskych autorov dokonca preukazujú, že resveratrol chráni organizmus aj pred radiačným poškodením.  Zdá sa, že súčasná veda dokazuje prospešnosť pôsobenia resveratrolu pri udržovaní zdravia a v prevencii pred civilizačnými chorobami.  

Popis: 

Účinky výťažkov jadier marhúľ boli známe už starým Egypťanom, ktorí sa ich konzumáciou úspešne vyhýbali rôznym vážnym ochoreniam. Antioxidant resveratrol je známy ako kľúč k večnej mladosti. 

Jadrá marhúľ obsahujú významný vitamín B17. Na prvý pohľad môže budiť kyanid obavu z otravy, ale v tomto prípade je uzavretý v molekule. Nedôjde teda k otrave, pretože sa nestretne so žalúdočnou kyselinou. Jedine kombinácia s ňou je pre ľudský organizmus smrteľná.*

Antioxidant resveratrol je extrakt hroznových jadier, ktorý je v spojení s vitamínom B17 ideálnym doplnkom stravy pre každodenné užívanie.  Taktiež pomáha pri úprave krvného tlaku a podpore imunitného systému. Je známe, že Francúzi sa nezdravo stravujú, veľa pijú a veľa fajčia. Napriek tomu sa dožívajú vysokého veku práve vďaka pitiu vína. Vo víne je pravda a aj v tomto prípade je to tým, že hrozno, z ktorého sa víno vyrába, obsahuje resveratrol. V jednej tobolke nášho výživového doplnku je podstatne väčšie množstvo resveratrolu. Na porovnanie v jednej tobolke je približne 12 fliaš červeného vína.*

B17 je opodstatnene najzaujímavejší a najžiadanejší vitamín súčasnej doby, ktorý vo veľkej miere pôsobí na krvný obeh. V kombinácii s resveratrolom (hroznové jadierka) je  produkt ideálny v každodennom boji proti chorobám.*

Možné účinky B17+RESVERATROL:

 • zvyšuje chuť do jedla aj počas dlhodobej liečby *
 • funguje ako významný antioxidant*
 • zlepšuje činnosť krvného obehu*
 • posilňuje imunitu*

 

Podávanie: 1 - 2 kapsuly denne

Obsah: až 80 kapsúl / 350 mg

Zloženie: 150 mg marhuľový prášok, 150 mg resveratrol, kukuričný škrob 

Neodporúča sa podávať:

 • tehotným a dojčiacim ženám
 • pred alebo po transplantácii kostnej drene a iných vnútorných orgánov

 

Vedľajšie účinky:

 • nie sú známe
 •  

  Cena:  12,90 € 

  Doplnok si môžete zakúpiť v e-shope s platbou vopred.


  V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530 

   

*Informácie o zdravotných a výživových tvrdeniach  sú len komplexom informácií voľne dostupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných zdrojov .Tento produkt je doplnkom stravy. Nemá schválené liečivé účinky , v žiadom prípade nejde o liek.   

zdroj: Francisco Contreras, M.D. Oasis of Hope Hospital , Anna Strunecká, Jiří Patočka, Doba jedová, Monografia, Praha 2011, reparex

Diamond smile - zubná pasta so saponínmi

zubna pasta so saponínmi

Enzymatická zubná pasta s obsahom saponínov.  Svojim vynikajúcim zložením prispieva k odstraňovaniu zubného kameňa a zdravým ďasnám. Vďaka blahodarným účinkom saponínov pomáha udržiavať zdravé zuby a ústnu dutinu. 

Aktívne zložky:

 • Yucca Shidigera extrakt  – saponíny z rastliny Yucca schidigera prispievajú k rozpúšťaniu zubného kameňa. Saponíny znižujú povrchové napätie všetkých sedimentov a tým zabraňujú usadzovaniu nečistôt a tvorbe zubného kameňa. 
 • Bromelaín a papaín – enzýmy z ananásu a papáje. Jemne odstraňujú povrchové škvrny zo zubov, zubný povlak a jemne leštia sklovinu.
 • Enzymmix – patentovaná zmes účinne rozkladá zubný kameň
 • Neem (Zederach indický) - v tradičnej ajurvédskej medicíne sa používa na liečbu ďasien a odstránenie zubného kameňa 
 • Fluorid sodný – obsah fluoridov v zubnej paste má zásadný význam v prevencii zubného kazu.

 

Upozornenie: Obsahuje fluorid sodný (460 ppm F-). Nevhodné pre deti do 4 rokov.

Obsah: 125 ml

Zloženie: Aqua, Calcium Sulfate Dihydrate, Calcium Carbonate, Sorbitol, Calcium Silicate, Citrus Grandis Seed Extrakt, Glycerin, Sodium Lauryl Sulfate, Enzymmix, Bromelain, Papain, Propylene Glycol, Yucca Schidigera Root Extract, Titanium Dioxide, Sorbic Acid, Xanthan Gum, Carbonic Acid Monosodium Salt, Menthol, Azaridachta Indica (Neem) Leaf Powder, Sodium Fluoride, Sucralose 

 Výrobca: BOOS-TRADE s.r.o. (SVK)

Cena: 9,90 € 

Doplnok si môžete zakúpiť v e-shope s platbou vopred. 

V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530 

 

zdroj:reparex 

Bromeslim

bromeslim

Bromelain je najvýznamnejšou zložkou ananásu, ktorý poznáme ako sladké a výživné ovocie. Významné vlastnosti ananásu nájdeme v doplnku stravy BROMESLIM.  Táto úprava zloženia žalúdočných štiav má významný dopad pri prijímaní látok a živín, ktoré by sa inak premenili v ľudskom tele na tuk. Tráviaci enzým, ktorý prirodzene obsahujú žalúdočné šťavy človeka, neštiepi potravu úplne na základné stavebné kamene, ale vytvára bloky, s ktorými ľudský organizmus ihneď po prijatí stravy začne pracovať a pridávať ich do štruktúr organizmu.

Postupom rokov si ľudské telo vytvorí tzv. súhru látok v tele, ktorá zapríčiňuje, že telo prijíma len takto pripravené potraviny. Rastlinné enzýmy, napríklad bromelain z ananásu, štiepi základné látky iným spôsobom a vytvára odlišné stavebné štruktúry, ktoré syntetizačné enzýmy nedokážu použiť.Tieto látky potom ľudské telo považuje ako nadbytočné a rovno ich vylúči, namiesto toho, aby ich prijalo.

Tento proces môže spôsobiť úbytok váhy, pretože látky, ktoré by človek bežným zložením žalúdočných enzýmov prijal, sa dostávajú z tela von a neukladajú sa v tukových vankúšikoch. Toto môže trvať niekoľko mesiacov. Potom si ľudské telo na enzým zvykne a dokáže s ním pracovať. Tento krátkodobý proces chudnutia je preto vhodný pre ľudí, ktorí trpia tzv. jojo efektom. V tomto prípade sa po procese chudnutia v ľudskom tele veľmi rýchlo obráti spôsob prijímania živín.

Výsledok je ten, že za veľmi krátky čas človek naberie naspäť tie isté kilá, ktoré sa mu podarilo zhodiť. A práve v tomto momente je vhodné začať používať náš produkt Bromeslim, pretože Vás od týchto starostí môže odbremeniť. Po pár mesiacoch, keď si Vaše telo na bromelain zvykne, je ideálne znovu pokračovať v procese chudnutia spôsobom, ktorý ste aplikovali na začiatku.*

BROMESLIM je významný výživový doplnok, ktorý v sebe spája viac ako len pomoc pri chudnutí.*

BROMESLIM  môže:

prispieť k redukcii váhy*

prispieť k posilneniu imunity*

mať podľa viacerých vedeckých štúdií antioxidačné účinky*

mať pozitívne účinky pri astmatických ochoreniach*

 

Zloženie: ananásový prášok, bromelain, kukuričný škrob

Obsah: 80 kapsúl (ananásový prášok 150 mg, bromelain 150 mg) 

Dávkovanie: 1 kapsula pred každým jedlom. Maximálne 6 ks za deň.

 

Cena : 13,50 € 

Doplnok stravy si môžete zakúpiť v e-shope s platbou vopred.


V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530

 

*Právna doložka: Všetky informácie o Zdravotných a výživových tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživových doplnkov prípadne jej liečivých účinkoch. Tento produkt je doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. 

 

zdroj: saponiny.sk,reparex

Maca

maca 

MACA (Maca – Lepidium meyenii Walp.) rastie v Andách v Peru, Obsahuje neobyčajné množstvo výživných zložiek.

MACA je bohatá na vitamíny B, C, E, vápnik, zinok, železo, horčík, fosfor a aminokyseliny. Skrýva v sebe 10-13% bielkovín, 25-78% uhľohydrátov, 8,5% vlákniny a viac než 2% tukov, veľké množstvo aminokyselín, mastných kyselín (kyselina linolénová, palmitová, oleiová, laurová, stearová), zastúpené sú steroly (kampesterol, stigmasterol , beta-sitosterol), triesloviny, saponíny, terpenoidy, biologicky aktívne aromatické izotiokyanát (benzyl izotiokyanát, p-methoxybenzyl izotiokyanát),

Hovorí sa, že dodáva energiu, zvyšuje výkonnosť mozgu, vytrvalosť (pri športe aj sexe), zvyšuje výdrž, libido. Vyrovnáva hladinu hormónov (u mužov aj žien), znižuje stres a úzkosť. Posilňuje vlasy a znižuje ich vypadávanie.

Ako Vám môže MACA pomôcť:

dlhodobo výrazne podporuje erekciu

stimuluje sexuálne funkcie

zvyšuje libido

klinické testy potvrdili pozitívny vplyv na potenciu, objem semena a pohyblivosť a počet spermií

kladne pôsobí na prostatu

 

Zloženie: Extrakt z koreňa rastliny Lepidium meyenii v želatinových kapsuliach.

Obsah: až 80 kps/350 m 

 

Užívanie: 1 – 2 kapsuly denne

Cena: 9,90 € 

Doplnok stravy si môžete zakúpiť v e-shope  s platbou vopred.


V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530

 

zdroj: saponiny.sk, reparex