Ukáž jedlu, kto je pán!

Milí klienti,

moje meno je Janka Blažejová, som odborný konzultant zdravej výživy a odborný poradca pre homocystein a histamín a histamínovú intoleranciu. Zmena stravovacích návykov a životného štýlu môže slúžiť ako doplnková terapia. Pomáham pri osvojovaní si znalostí v oblasti výživy a nakupovania, ako sa starať o svoje zdravie, venujem sa prevencii a osvete, prednáškovej činnosti.

Čo je zdravie?

Už ste si položili otázku Čo je  zdravie, zdravá výživa? Viete, že správnou životosprávou sa môžete dožiť vysokého veku? Odpovedí môže byť hneď niekoľko, podľa toho z akého uhla pohľadu sa na problematiku pozeráme. My sa spoločne budeme pozerať na ZDRAVIE a ZDRAVÚ VÝŽIVU z pohľadu celostného, holistického.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je zdravie stavom úplného telesného, duševného a sociálneho blaha. Keďže všetko so všetkým súvisí, poďme si spoločne o tom niečo povedať (napísať).

Mnohými štúdiami je preukázané, že zdravá výživa, vhodná pohybová aktivita, zdravý spánok a relax, priaznivý stav emočný a stresový, všetky tieto faktory prispievajú k celkovému zdraviu. Správnym výberom zdravých potravín a ich prípravy môžeme predchádzať vzniku kardiovaskulárnych a cievnych ochorení, vzniku civilizačných ochorení, obezite, cukrovke a mnohých ďalších, môžeme dosiahnuť zlepšenie celkového zdravotného stavu. V mnohých prípadoch nám vie pomôcť nutričný terapeut, výživový poradca, špecialista na zdravú výživu, dietológ alebo ak sme v oblasti zdravej výživy ako sa povie „doma“ vieme si pomôcť aj sami.

Koláčiky z ovsených vločiek

Recepty

Koláčiky sú jednoduché nielen na suroviny, ale aj na prípravu. Hodia sa k čaju či káve. Neobsahujú vajcia, lepok a ak použijeme bezlaktózové maslo, alebo prepustené maslo, sú aj bez laktózy.

Poradenstvo v oblasti zdravej výživy a homocysteinu

Žijeme v dobe veľkovýroby priemyselného spracovanie potravín, smogu, znečistenej pôdy, ovzdušia, vody, elektrosmogu, stresov. Na strane druhej za tieto „vymoženosti“ často platíme zhoršeným zdravím, pribúdajú rôzne „civilizačné“ ochorenia, percento kardiovaskulárnych ochorení, alergií, potravinových intolerancií sa každým rokom zvyšuje. Príčinou týchto ochorení môže byť stres, málo fyzického pohybu a  hlavne nesprávne stravovacie návyky a celkový životný štýl. Súčasný jedálniček mnohých z nás sa skladá z veľkého množstva spracovaného mäsa, nezdravých tukov , rafinovaného cukru a sladkostí, bielej múky, polotovarov, priemyselne spracovaných potravín, soli, aditív, chemických konzervačných látok, farbív, rôznych ochucovadiel, prejedanie sa, stravovanie vo fast foodoch a pod.


Kontakt

Telefón: +421 908 464 530
E-Mail: info@minevita.sk

 

Autorské práva: Celý obsah podlieha autorskému právu, akékoľvek použitie alebo kopírovanie len so súhlasom autora.Janka Blažejová

Janka Blažejová