Doplnky stravy VITALITY

 vitamíny minerály

Vitamíny a minerálne látky sú pre ľudský organizmus nenahraditeľné  a navyše si ich nedokáže vyrobiť. Vitamíny a minerálne látky spolu s nutričnými látkami získavame zo stravy. Obsahuje však dnešná strava  také množstvo vitamínov a minerálnych látok, aby pokryla potreby organizmu? Súčasná pôda a intenzívne poľnohospodárstvo už dávno nezaručujú dostatok  týchto látok nevyhnutných pre zdravie človeka. Kedysi sa potraviny, zelenina, ovocie konzumovali hneď po zbere, preto boli tieto živiny zachované pre zdravé vstrebanie v organizme. 

Zloženie pôdy sa začalo meniť v  období 20. tich  až 50. tich rokov minulého storočia a v súčasnosti pokračuje, s používaním pesticídov, herbicídov a iných chemických prípravkov. Ovocie, zelenina, obilie sa v súčasnosti pestujú na poliach, ktoré už neobsahujú potrebné vitamíny a minerály, preto  hladujeme bez ohľadu nato, že jeme viac a viac. Potraviny sa začali vyrábať nešetrným technologickým spracovaním a za použitia ľudskému organizmu neprirodzených chemických konzervačných látok, antioxidantov  a  iných pridaných látok, čím dochádza nielen k strate vitamínov a minerálov ale aj k rozvoju kardiovaskulárnych a civilizačných ochorení. 

Treba tiež pripomenúť, že akékoľvek  narušenie rovnováhy v organizme spôsobuje, že nás postupom času môže postihnúť nejaké ochorenie, alebo dlhodobé zdravotné problémy, čo môže prispieť aj k skráteniu života. Pri nedostatku vitamínov môže ľudský organizmus využívať minerálne látky, ale vitamíny bez minerálov sú neúčinné. Preto je nevyhnutné, aby sme chýbajúce vitamíny a minerálne látky dopĺňali kvalitnými prirodzenými doplnkami stravy.

Doplnky stravy Vitality vyrába česká spoločnosť WETYZO (predtým Naturaway), výhradným distribútorom je česká spoločnosť Hcy Vitality.

Čím sa odlišujú doplnky stravy Vitality od komerčných doplnkov stravy?

- sú vyrobené šetrným spôsobom

- sú organického pôvodu, čím si zabezpečujú vysokú vstrebateľnosť, 

- vyrábajú sa z kvalitných organických surovín,

- neobsahujú žiadne pridané látky, lepok, mlieko, laktózu, kvasnice, chemické farbivá, konzervačné látky,       antioxidanty, zahusťovadlá, GMO látky

- ich zloženie je vo vyváženej kombinácii surovín

-suroviny sú spracovávané šetrnýcm spôsobom fermentácie, ktorá predstavuje najstarší spôsobprirodzeného konzervovania

- výrobca v doplnkoch stravy zaručuje pravosť obsahu účinných látok. Všetky produkty sú testované a majú udelený Certificate of Authenticity – COA

- doplnky stravy Vitality sú vyrábané v malých sériách, aby sa tak zabezpečilaich čerstvosť

- kapsula je rastlinného pôvodu

Všetky produkty sú vhodné pre vegetariánov a vegánov. Sú vhodné pri prevencii, prevencii vzniku kardiovaskulárnych, srdcovocievnych, civilizačných ochorení, pri úprave hladiny cholesterolu a homocysteínu v krvi.

Všetky produkty Vitality nájdete a tiež môžete zakúpiť na adrese:

https://130.hcy-vitality.sk/eshop/vitaminy/

Popis produktov tu  nižšie   šipka dole

 


 

Imune Vitality

Cítite sa unavení, bez energie, trpíte nespavosťou, bolesťami hlavy, trápia vás rôzne ochorenia kĺbov (reumatizmus, artritída, DNA a pod.), trpíte na niektorú civilizačnú chorobu, máte alergické prejavy, je váš organizmus často vystavený zápalom, stresu, mávate žalúdočné ťažkosti, vírusové a bakteriálne ochorenia, ochorenia horných a dolných dýchacích ciest?

Máme tu pre vás 100% prírodný produkt Imune Vitality, ktorý sa postará o podporu Vášho imunitného systému počas celého roka.


          imune vitality

Imune Vitality vyrába česká spoločnosť WETYZO, s.r.o., WETYZO je malá rodinná inovatívna firma zaoberajúca sa vývojom, dovozom a výrobou vitamínov a minerálov. Cieľom WETYZO je, aby doplnky výživy Vitality udržovali vaše telo v rovnováhe. 

Čo je imunita a čo je hlavnou úlohou imunitného systému?

Imunitný systém je komplex reakcií organizmu, ktoré ho chránia pred zápalmi a chorobami, spôsobené baktériami, hubami, vírusmi, jednobunkovcami , nádorovými bunkami. Imunita je vlastne schopnosť organizmu brániť sa pred patogénmi. Hlavnou úlohou imunitného systému chrániť celý organizmus pred škodlivými látkami, rozoznať vlastné a cudzie bunky, chemické látky a tkanivá.

Imune Vitality bol navrhnutý tak, aby obsahoval všetky dôležité látky, ktoré dokážu váš imunitný systém ideálne vyvažovať a udržiavať v dobrej kondícii.

Okrem beta glukánov obsahuje tiež bohatú zmes medicinálnych húb (Reishi, Cordyceps a Chaga sibírsku), indický egreše, L-Glutatión, Astaxantín.

Chrániť telo pred škodlivými vplyvmi je hlavnou úlohou imunitného systému. Porucha imunitného systému vedie k mnohým chorobám 21. storočia. Beta glukány sa prirodzene nevyskytujú v tele a musia byť čerpané zo zdrojov, ako sú napr. Huby a kvasnice. Beta glukány vykazujú pozoruhodné účinky ako na primárnej imunitné bunky, tak na koordináciu úspešné imunitné reakcie, sú nepostrádateľné pre náš imunitný systém. Medicinálne huby vie nielen posilňovať, ale aj regulovať imunitný systém. Okrem posilnenia oslabeného imunitného systému teda imunitný systém obmedzujú, ak je jeho reakcia neprimeraná (napr. U alergie). Indický egreše (Amla) nie je len vynikajúci potravou, ale aj silným antioxidantom. Je plný zlúčenín podobných vitamínu C a bioflavonoidům, ktoré zvyšujú pozitívne účinky vitamínu C na zdravie a ktoré môžu podporovať zdravé bunky a bunkové membrány.

Aké sú výhody produktov Vitality ?

▪ výnimočné zloženie všetkých produktov rady Vitality, t.j. suroviny v tej najvyššej kvalite a vstrebateľnosti

▪ bez cukru, škrobu soli, sóje, kukurice, pšenice, lepku, kvasníc, mliečnych derivátov, umelých farbív, konzervačných látok a geneticky modifikovaných organizmov

▪ produkty, ktoré sú v súlade s prírodou obsahujú len organické formy vitamínov a minerálov

▪ vitamíny a minerály sú v produktoch vo vyváženej kombinácii

▪ povaha kapsúl je čisto rastlinná, je vhodná pre vegetariánov a vegánov

▪ každá surovina obsiahnutá v kapsli prechádza testom pravosti a testom na obsah účinných látok (podľa COA)

▪ preparáty sú vyrábané v malých sériách pre zaistenie čerstvosti imune vitality

Odporúčané dávkovanie

Pri prevencii proti civilizačným chorobám a pre posilnenie imunity užívajte 2 kapsuly 2 x denne. Vždy kapsuly dobre zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

100 ks. Toto balenie vystačí na 1 až 2 mesiace základného preventívneho dávkovanie.

zloženie:

beta glukán, obal kapsule - hydroxypropylmetylcelulóza, extrakt Leskokôrka lesklá (Ganoderma lucidum), L-Glutatión redukovaný, extrakt kvasený červ (Cordyceps sinensis), extrakt rezavec šikmý (Inonotus obliquus), extrakt Indický egreše - Amla (emblica officinalis), extrakt z morskej riasy Haematococcuspluvialis (ASTAXANTÍN).

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodné pre vegetariánov. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

Kde si môžete Imune Vitality zakúpiť?

Imune Vitality si môžete zakúpiť na adrese: https://130.hcy-vitality.sk/detail/homocystein-vitality-s-betainem/

Navštívte nás v poradni,  pomôžeme Vám ako podporiť imunitný systém ako si imunitný systém udržať v dobrej kondícii počas celého roka. Konzultácia prebieha formou rozhovoru. Vysvetlíme Vám prečo dochádza k oslabeniu imunitného systému, nájdeme spôsob ako je možné Váš zdravotný stav zlepšiť. 

Konzultovať je možné aj prostredníctvom Skypu, kedy ušetríte čas a aj peniaze.

zdroj: HCY Vitality

Homocystein Vitality s betainem


Homocysteín je aminokyselina, ktorá sa prirodzene tvorí v našich bunkách. Jeho úlohou je zabezpečovať energiu, kyslík a výživu buniek. Nepotrebujeme ho však veľa. V prípade, že sa správne nepremieňa na neškodnú aminokyselinu, jeho hladina v organizme sa zvyšuje, a vtedy sa stáva toxickým. Nespracovaný homocysteín bunky vracajú späť do krvného obehu. Krvným obehom sa dostáva do orgánov, kde môže spôsobovať rôzne poškodenia smerujúce k vzniku kardiovaskulárnych a civilizačných ochorení. Pre správny metabolizmus homocysteínu sú nevyhnutné vitamíny skupiny B - kyselina listová – vitamín B9, B6 a B12.

Aký je rozdiel medzi prírodnými doplnkami stravy a syntetickými?

Prírodné doplnky obsahujú balastné látky, ktoré umožňujú lepšiu vstrebateľnosť a syntetické doplnky neobsahujú balastné látky a preto ich vstrebateľnosť je horšia.

O aké vitamíny ide?

Homocysteín Vitality Vitamíny B, betain 

 hcy bkomplex

Homocysteín Vitality s betainom obsahuje všetky vitamíny skupiny B, najmä B6, B9 (kyselina listová), B12, inulin a betain. Tento doplnok stravy pomáha predchádzať civilizačným ochoreniam a je vhodný pre vegetariánov a vegánov.

Koľko kapslí obsahuje jedno balenie?

Jedno balenie obsahuje 120 kapslí.

Aké výživové hodnoty obsahuje jedna kapsľa?

hcy betain etiketa

  

Kde si môžete tento doplnok stravy zakúpiť?

Doplnok stravy si môžete zakúpiť prostredníctvom linku: https://130.hcy-vitality.sk/detail/homocystein-vitality-s-betainem/

Upozornenie:

Neužívajte ak ste citlivý na niektorú zložku prípravku. V prípade žalúdočných ochorení sa o užívaní poraďte so svojím lekárom. Doplnok stravy nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti. Doplnok stravy uchovávajte mimo dosah detí. Dodržujte zdravý životný štýl. Skladujte v suchu a teplote do 25 o C. Doplnok stravy nenahrádza liečebný režim určený lekárom.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy, Výrobok je vyrábaný modernými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001:2000, 14001.

 zdroj: HCY Vitality

Homocystein Vitality s aloe vera

Homocysteín je aminokyselina, ktorá sa prirodzene tvorí v našich bunkách. Jeho úlohou je zabezpečovať energiu, kyslík a výživu buniek. Nepotrebujeme ho však veľa. V prípade, že sa správne nepremieňa na neškodnú aminokyselinu, jeho hladina v organizme sa zvyšuje, a vtedy sa stáva toxickým. Nespracovaný homocysteín bunky vracajú späť do krvného obehu. Krvným obehom sa dostáva do orgánov, kde môže spôsobovať rôzne poškodenia smerujúce k vzniku kardiovaskulárnych a civilizačných ochorení. Pre správny metabolizmus homocysteínu sú nevyhnutné vitamíny skupiny B - kyselina listová – vitamín B9, B6 a B12.

Aký je rozdiel medzi prírodnými doplnkami stravy a syntetickými?

Prírodné doplnky obsahujú balastné látky, ktoré umožňujú lepšiu vstrebateľnosť a syntetické doplnky neobsahujú balastné látky a preto ich vstrebatenosť je horšia.

O aké vitamíny ide?

Homocysteín Vitality Vitamíny sk.B , Aloe vera 

 

 hcy aloe b kompex

 

Homocysteín Vitality s aloe vera je účinný doplnok stravy, ktorý pomáha predchádzať civilizačným ochoreniam. Obsahuje vitamíny skupiny B, najmä vitamín B6 pyridoxín, B9 kyselinu listovú, B12, aloe vera, ktorá regeneruje vnútorné prostredie organizmu. Tento doplnok stravy je vhodný pre vegetariánov a vegánov.

Pri prevencii vzniku rizika civilizačných ochorení vám odporúčame užívať jednu kapsľu denne. 

Koľko kapslí obsahuje jedno balenie?

Jedno balenie obsahuje 120 kapslí.

Aké výživové hodnoty obsahuje jedna kapsľa?

hcy aloe etiketa 

Upozornenie:

Neužívajte ak ste citlivý na niektorú zložku prípravku. V prípade žalúdočných ochorení sa o užívaní poraďte so svojím lekárom. Doplnok stravy nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti. Doplnok stravy uchovávajte mimo dosah detí. Dodržujte zdravý životný štýl. Skladujte v suchu a teplote do 25 o C. Doplnok stravy nenahrádza liečebný režim určený lekárom.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy, Výrobok je vyrábaný modernými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001:2000, 14001.

Doplnok stravy si môžete zakúpiť prostredníctvom na adrese : 

https://130.hcy-vitality.sk/detail/homocystein-vitality-s-aloe-vera/

 

zdroj: HCY Vitality

Magnézium Vitality

Minerálne látky a vitamíny sú v našom organizme nenahraditeľné. Magnézium (horčík) ovplyvňuje metabolizmus vápnika a fosforu, je kofaktorom viac ako 300 enzýmov. Je nevyhnutný pre metabolizmus vitamínu C a ukladaní vápnika do kostí. Je potrebný pre správnu tvorbu a aktivitu enzýmov a syntézu proteínov. Pozitívne pôsobí proti depresii a stresu. Posilňuje srdcovocievny systém, pôsobí preventívne proti infarktu myokardu, zabraňuje ukladaniu vápnika v obličkách a tvorbe kamienkov. Zúčastňuje sa na premene cukrov, preto by ho mali diabetici užívať pravidelne. Znižuje, resp. upravuje krvný tlak, pôsobí preventívne na vznik srdcových arytmií a i. Veľmi častým javom je jeho nedostatok a to sa týka všetkých vekových kategórií. Už mierny nedostatok magnézia sa prejavuje, napr. podráždenosťou, napätím, nervozitou, úzkosťami a depresiami, poruchami obehového systému, väčšou náchylnosťou na cievne ochorenia. Pri väčšom nedostatku dochádza k svalovým kŕčom, tikom na očných viečkach, búšeniu srdca, únave, závratom, padaniu vlasov a lámaniu nechtov a i. Skutočnosť je taká, že náš organizmus nedokáže využiť 100% prijatého magnézia, pretože jeho vstrebateľnosť a využiteľnosť zhoršujú tuky, cukry, vláknina obsiahnuté v strave.

Podľa profesora Zadáka sa „Deficit horčíka prehlbuje vo všetkých vekových skupinách. Najväčší je však v starobe. So starnutím sa mení aj pomer svalovej a tukovej hmoty v prospech tuku, čo je ovplyvnené aj prísunom horčíka,“ „Ak človek utrpí vážny úraz alebo musí absolvovať operáciu, lepšie vyhliadky na prežitie a rýchlejšie zotavenie majú ľudia s dostatkom svaloviny.“ Z toho vyplýva, že vo vyššom veku je potrebné zvyšovať príjem magnézia. Najviac magnézia sa nachádza v srdci a mozgu.

Kedy by sme mali zvýšiť príjem magnézia?

Zvýšený príjem horčíka sa odporúča tehotným a dojčiacim ženám, ľuďom, ktorí majú fyzicky náročné zamestnanie, ľuďom, ktorých vek je 50 rokov a vyššie,  pri ochoreniach srdca a ciev, diabete, pri nadmernom potení, pri nadužívaní alkoholu, chemických liekov.  Tiež sa odporúča ženám, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu. 

Magnézium Vitality poskytuje vysokú vstrebatelnosťou bez vedľajších účinkov.

MAGNÉZIUM VITALITY

magne nove zlo 

Magnézium Vitality obsahuje magnézium v chelátovej forme, je to forma s najvyššou vstrebateľnosťou a bez vedľajších účinkov. Je vedecky dokázané, že ľudský organizmus nedokáže dostatočne vstrebať syntetické vyrobené minerálne látky a vitamíny.  Horčík zlepšuje spánok, odstraňuje únavu, pôsobí proti svalovým kŕčom, posilňuje nervovú sústavu, mierni bolesti hlavy,  zlepšuje kvalitu nechtov, vlasov a zubov, reguluje množstvo cholesterolu. 

Magnézim Vitality sa odporúča aj pri  zvýšenej hladiny homocysteinu. Poradenstvo k homocysteinu nájdete TU.

Odporúčané dávkovanie

Pri prevencii užívajte 1 až 3 kapsle denne. Kapsľu vždy zapite dostatočným množstvom vody.

Koľko kapslí obsahuje jedno balenie?

Jedno balenie obsahuje 90 ks, vystačí vám na 1 až 3 mesiace základného preventívneho dávkovania.

Aké výživové hodnoty obsahuje jedna kapsľa?

Horčík bisglycinát (chelát) 100 mg (26,6 % RHP)

magnesium-vitality-etiketa 

Upozornenie:

Neužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zložku prípravku. Prípravok nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosah detí. Dodržujte zdravý životný štýl. Prípravok nenahrádza liečebný režim odporúčaný lekárom.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy. Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001:2000:14001

Kde si môžete zakúpiť tento doplnok?

Magnézium Vitality si môžete zakúpiť na adrese: https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy04-magnesium-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

Mega Lecithin Vitality

Lecithín je dôležitá látka pre ľudský organizmus, podieľa sa na správnom fungovaní celého nášho organizmu. Tvorí súčasť bunkových membrán, je súčasťou tukov a mastných kyselín. Nachádza sa v organizmoch živých tvorov, ľudí aj zvierat ale aj v rastlinách a mikrooganizmoch.

Obsahuje ho pečeň, nervové tkanivá, srdce a svaly. Nejakú časť si organizmus dokáže vyrobiť sám, avšak väčšiu časť musíme prijímať stravou.

Čo všetko ovplyvňuje?

Lecitín priaznivo pôsobí na krvný obeh, rozpúšťa tukové a cholesterolové usadeniny, znižuje krvný tlak, pôsobí preventívne pred vznikom kardiovaskulárnych ochorení. Normalizuje činnosť srdca, má antioxidačný účinok. Veľmi dobre poslúži každému, kto pracuje duševne. Lecitín pomáha koncentrovať sa a zlepšuje pamäť. Odporúča sa aj pri neurologických ochoreniach ako demencia, Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Regeneruje pečeň, je dôležitý pri zápaloch a stukovatení pečene. Detoxikuje organizmus. Obzvlášť by mali po lecitíne siahnuť ľudia, ktorí konzumujú alkohol. Dostatok lecitínu, dokáže zabrániť tvorbe žlčových kameňov. Zlepšuje kvalitu nechtov, vlasov, pokožky, tiež sa využíva pri kožných ochoreniach ako ekzémy, dermatitídy či lupienka. Lecitín priaznivo ovplyvňuje črevá, dokáže ich chrániť pred narušením, dokáže udržať imunitný systém v dobrej kondícii.

Lecitín sa odporúča užívať každému, hlavne športovcom, starším ľuďom, pracujúcim v strese, tehotným ženám. Pomáha ženám v menopauze tým, že zabraňuje cievnym ochoreniam, podporuje imunitu, znižuje hladinu estrogénu, ukladaniu tuku na bokoch. Užívať by ho mali aj tí, ktorí trpia nejakými neurologickými ochoreniami, ľudia u ktorých sú preukázané kardiovaskulárne ochorenia.

V ktorých potravinách s nachádza?

Veľkou zásobárňou je vaječný žĺtok, sója, slnečnica, ovos, ovsené klíčky, nachádza sa v šošovici, kapuste, v orechoch, v olejoch lisovaných za studena.

Doplnok stravy Mega Lecithin Vitality od spoločnosti WETYZO, ktorý je práve teraz pre Vás k dispozícii je doplnok, ktorý sa podieľa hlavne na zmenšovaní tukových častí v krvnom obehu a znižuje hladinu cholesterolu.

 lecithín

Odporúčané dávkovanie: Odporúčaná denná dávka 1-2 tobolky denne. Vždy kapsulu zapíjajte vodou.

Zloženie: Lecitín zo sóje bez genetickej modifikácie, kapsula: glycerín, želatína.


Mega Lecithin Vitality si môžete zakúpiť na adrese: https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy07-mega-lecithin-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

D3 + K2 Vitality

Vitamín D podporuje vstrebávnie vápnika a fosforu zo stravy. Je dôležitý pre pevné kosti a zuby. Pomáha pri zápaloch a liečbe spojiviek, synergicky pôsobí s vitamínom C a vitamínom A, prispieva k zdravej zrážanlivosti krvi, regeneruje svalstvo, pozitívne vplýva na kardiovaskulárny a nervový systém.

Zvýšené riziko nedostatku sa prejavuje vo vyššom veku, gravidite, ak sme tmavšej pleti, pri obezite, zahaľovaní sa v letných mesiacoch,  ak trpíme niektorými ochoreniami, ako napr. osteoporózou, artritídou, chorobami pečene a obličiek, reumatizmom, psoriázou, nesprávnou výžiovu a životným štýlom, prísnym vegetariánskym jedálničkom, pri nedostatku vápnika, zápalových ochoreniach tráviaceho traktu (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída…).

Nedostatok sa prejavuje zvýšenou náchylnosťou na infekcie, depresívnou náladou, únavou, nervozitou, slabosťou, nepokojom, poruchami spánku, srdcovocievnymi poruchami,  poruchami imunity – nádchy, chrípky, prechladnutia, virózy. Zvýšené riziko vzniku autoimunitných ochorení a  zlomenín, najmä u starších ľudí, u detí spomalených rastom a vývojom, svalovou slabosťou, tetaniou, stratou zubov, nádorovým ochorením hrubého čreva a konečníka, prsníka a prostaty, non-Hodgkinovým lymfómov, ochorením srdca, zvýšeným krvným tlakom. 

 


d3-k2-vitality 

Vitamín D3 prispieva:

- k správnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu

- k normálnej hladine vápnika v krvi

- na udržanie zdravých kostí a zubov

- k udržaniu správneho fungovania svalov

- k správnemu fungovaniu imunitného systému

- k deleniu buniek

Vitamín D3 získavame najmä zo slnka a iba minimálne množstvo dokážeme prijať formou stravy. Práve preto je dôležité vitamín D3 konzumovať najmä v zimnom období.

Vitamín K2:

- prispieva k správnej zrážanlivosti krvi

- prispieva k udržaniu zdravých kostí

- reguluje funkciu buniek

Vitamín K2 je veľmi náročné získať zo stravy, pretože sa v potravinových zdrojoch nachádza iba v malom množstve, a preto je dôležité dopĺňať tento vitamín aj formou suplementov.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka 1 kapsula denne. Vždy kapsulu dobre zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

60 ks. Toto balenie vystačí na 2 mesiace základného preventívneho dávkovanie.

Výživové hodnoty v jednej kapsule

Vitamín K2 - (MK7) 250 mikrogramov (331,25% RHP), vitamín D3 - 2500 IU (1250% RHP)

obal kapsuly

Hydroxypropylmetylcelulóza - vhodné pre vegetariánov

d3k2-vitality-etiketa 

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

D3 + K2 Vitality zakúpite na adrese : https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy08-d3-k2-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

Jód Vitality

Jód je nevyhnutný pre vývoj, činnosť mozgu a štítnej žľazy. Jód slúži aj na tvorbu hormónu tyroxínu. Produkuje ho štítna zľaza, v ktorej sa sústreďuje jód prijatý zo stravy. Tyroxín má za úlohu kontrolovať bazálny metabolizmus. Ovplyvňuje spaľovanie tukov, produkciu energie, rast, tvorbu tkanív nechtov, vlasov, kože, zubov a metálne funkcie. Nedostatok jódu sa môže prejaviť  strumou, hypotyreózou, hypertyreózou, poruchou mentálnych funkcií.

Selén posilňuje imunitu, chráni červené krvinky, udržiava elasticitu tkanív, chráni pred niektorými druhmi nádorov. Spolu s vitamínom E pôsobia synergicky a majú funkciu antioxidantov. Vitamín E je prirodzený antioxidant, chráni tuky pre oxidáciou (pôsobí preventívne proti vzniku aterosklerózy) , hormóny, enzýmy a ostatné vitamíny pred voľnými radikálmi. Rozširuje cievy a zabraňuje zrážaniu krvi, znižuje únavu, ochraňuje pľúca pre škodlivinami z ovzdušia, znižuje krvný tlak, pomáha v prevencii potratov a porúch červených krviniek.

Užívaním Jódu Vitality, podporujete správnu funkciu hormonálneho systému.

 

 jod vitality

Jód podporuje:

- vývoj a činnosť mozgu

- činnosť štítnej žľazy

- bunkový metabolizmus

- zvyšuje IQ

Jód zbavuje:

- toxínov

- nespavosti a nesústredenosti

- bolesti kĺbov a svalov

- zmierňuje častou a silnú menštruáciu

 

Selén je súčasťou enzýmu glutatión peroxidázy

- ochraňuje pred toxínmi a ťažkými kovmi

- prevencia proti nádorovým ochoreniam

- spolu s vitamínom E mocným antioxidantom

 

Vitamín E - Vitamín dlhovekosti

- protizápalový

- napomáha hojeniu rán a jaziev

- ochrana pred voľnými radikálmi

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka 1 kapsula denne. Vždy kapsulu dobre zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

60 ks. Toto balenie vystačí na 2 mesiace základného preventívneho dávkovanie.

Výživové hodnoty v jednej kapsule

Vitamín E - 50 mg (416% RHP), Kelp (Jód - chaluha bublinatá) - 200 mikrogramov (133% RHP), L - selenometionín - 50 mikrogramov (91% RHP)

Jód Vitality 

Obal kapsuly

Hydroxypropylmetylcelulóza - vhodné pre vegetariánov

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

Jód Vitality zakúpite na adrese : https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy09-jod-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

Colostrum Vitality

Colostrum Vitality je produkt, ktorý pochádza z kravského alebo kozieho mlieka. Colostrum Vitality obsahuje šetrne spracované kravské (bovinnej) materské mlieko od kráv z európskych biochovov.

Colostrum podporuje imunitný systém, pôsobí antivírusovo, antibakteriálne a protiplesnovo. Pomáha stavať a obnovovať kosti, svaly, nervy a spojivového tkaniva. Je vhodné ho užívať tiež na prevenciu pooperačných zápalových stavov.

kolostrum colostrum vitality 

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka

Dospelí: 1 až 2 kapsuly 2 denne. Deti od 3 rokov: 1 kapsula 1 až 2 denne.

Vždy kapsuly dobre zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

90 ks. Toto balenie vystačí na 1,5 mesiaca základného preventívneho dávkovanie.

Výživové hodnoty v jednej kapsule

Colostrum - 400 mg, obal kapsuly želatína

colostrum vitality zloženie 

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy. Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

Colostrum Vitality zakúpite na asdrese : https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy10-colostrum-vitality/

zdroj: HCY Vitality

pH Vitality

pH Vitality je doplnok stravy na  prípravu nápoja, ktorý pomáha vyrovnať acidobázickú rovnováhu organizmu. Správne pH prostredie zabraňuje premnoženie patologických baktérií. pH Vitality obsahuje vápnik, horčík, draslík, mangán, bór, chróm a lyofilyzovanou aloe vera.

Udržiavať zásadité prostredie nášho organizmu je účinné pri prevencii proti civilizačným chorobám.

acidobazicka rovnovaha, prekyslenie organizmu, zásadité , pálenie žáhy 


Odporúčané dávkovanie:

2 x denne 2 čajové lyžičky prášku dobre rozpustiť v 1 dcl vody a vypiť.

Denná dávka 9,8 g (2 čajové lyžičky).

Zloženie: Regulátory kyslosti laktát horečnatý a laktát vápenatý, čakanková vláknina-inulín, regulátor kyslosti citran tridraselný, sušená citrónová šťava, regulátor kyslosti kyselina jablčná, protihrudkujúca látka uhličitan horečnatý, prírodná citrónová aróma, laktát chromitý, bór glycínu, sladidlo steviol glykozidy - extrakt stevia rebaudiana, farbivo kurkumín, glukonát manganatý, aloe vera (aloe barbadensis miller).

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzavretom obale, v suchu a teplote 25 ° C.

Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na obale

Hmotnosť obsahu 294 g

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

Tento produkt  môžete zakúpiť na adrese:   https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy11-ph-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

Enzymy Vitality

V bunkách ľudského tela sa nachádza viac ako 3000 rôznych enzýmov a každý z nich má svoju úlohu. Enzýmy plnia v živých organizmoch funkciu katalyzátorov. Enzýmy vznikajú v bunkách syntézou z aminokyselín. Zúčastňujú sa na všetkých biochemických procesoch v organizme, od trávenia až po genetické informácie. Terapia enzýmami sa nazýva enzymoterapia. Využíva sa pri rôznych ochoreniach, ako napr. pri opuchoch, gynekologických zápaloch, infekčných ochoreniach, pri zápaloch ciev a arterioskleróze, zápale horných dýchacích ciest, pri oslabenej imunite, pri zápaloch kĺbov, svalov, pooperačných stavoch, trvalom strese, ako podporná terapia pri chemoterapii, radioterapii a pri nádorových ochoreniach.

 

enzýmy 

Enzýmy prijímame len v živej kvalitnej strave, varením, mrazením, sušením sa enzýmy ničia. 

Enzýmy štiepia, urýchľujú, spomaľujú, aktivujú, deaktivujú ...

Lipáza štiepi tuky, amyláza škroby, celuláza vlákniny, legumáza strukoviny, laktáza mliečne cukry a bielkoviny štiepia proteázy. Nedostatok enzýmov postupne spôsobuje narušenie všetkých životných funkcií - trávenia, dýchania a pohyb. Je teda zrejmé, že ich vysokú hladinu si musíme udržiavať od kolísky až po hrob.

Život je riadené vzájomné pôsobenie všetkých procesov, ktoré vykonávajú enzýmy.

Odporúčané dávkovanie:

2 kapsuly denne vždy minimálne 30 minút pred jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

70 ks. Toto balenie vystačí na 1 mesiac základného preventívneho dávkovanie.

Zloženie: viď etiketa

enzymy-etiketa 

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzavretom obale, v suchu a teplote do 25 ° C.

Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na obale.

Upozornenie:

Nie je určené pre deti. Tehotné a dojčiace ženy by užívanie mali konzultovať s lekárom. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Neužívajte tento výrobok, ak trpíte alergiou na akúkoľvek jeho zložku.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001. 

Tento produkt môžete zakúpiť na adrese:  https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy12-enzymy-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

ProMikrobiom Vitality

Probiotiká sú živé organizmy, ktoré priaznivo ovplyvňujú zdravie a metabolické procesy v organizme a zabezpečujú rovnováhu črevnej mikrobioty, potláčajú množenie patogénnych baktérií.


probiotiká 

Probiotiká priaznivo ovpyvňujú infekčné hnačky, priaznivo pôsobia pri zápalových ochoreniach tráviaceho traktu, pri infekcii a zápale žalúdka spôsobeného Helicobacterom pylori, pri potravinových intoleranciách, histamínovej intolerancii, alergiách, dermatitídach a ekzémoch, poruchách imunitného systému, ako prvencia zubného kazu.

Odporúčané dávkovanie:

1 kapsula 1 - 2 x denne, ráno pred jedlom a večer pred spaním. Vždy kapsulu dobre Zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

60 ks. Toto balenie vystačí na 1 až 2 mesiace základného preventívneho dávkovanie.

Zloženie: zmes živých organizmov (obsahuje mliečne zložky), Aktívne mliečne kvasinky Kluyver f. Marxianus B0399, fruktooligosacharidy, kapsula: hydroxypropylmethylcelulóza s gastrorezistentnými povlakom.

ProMikrobiom Vitality 

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzavretom obale, v suchu a teplote do 20 ° C. Nevystavovať priamemu slnku.

Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na etikete.

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

Tento produkt môžete zakúpiť na adrese: https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy13-promikrobiom-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

Zinek Vitality

Zinok Vitality obsahuje zinok v chelátovej forme pre ľahké vstrebávanie. Zinok je dôležitou minerálnou látkovu, ktorá priaznivo ovplyvňuje naše bytie. Podieľa sa na aktivite viac ako 70 druhov enzýmov s rôznymi funkciami. Ovplyvňuje metabolizmus bielkovín, tvorbu nukleových kyselín, hojenie rán a udržovanie zdravej pokožky. Podporuje rast tkanív, buniek a ich rozmnožovanie. Pomáha ukladať inzulín do zásoby v pankrease. Priaznivo ovplyvňuje imunitný systém, je súčasťou bielych krviniek, podporuje hojenie rán, odstraňuje biele škvrny na nechtoch, odstraňuje nechutenstvo, podporuje plodnosť, priaznivo pôsobí na prostatu, podporuje mentálnu vyspelosť, znižuje hladinu cholesterolu. 

zinek, zinok, doplnok stravy zinok 

Podieľa sa na uvoľňovanie vitamínu A z pečene a spolu s ním pomáha vytvárať protilátky. Je nutný k metabolizmu a vstrebávaniu Fe, na udržanie nízkej hladiny cholesterolu, k znižovaniu hladiny histamínu, k rastu a sexuálnemu vývoju, k zdravému vývoju a donosení plodu, k tvorbe testosterónu, na trávenie a vstrebávanie, k hojeniu hemoroidov, podporuje zdravie, kože, nechtov i vlasov. Pomáha pri artróze, reumatizme, má silné antioxidačné a antialergické účinky. Zbavuje organizmus škodlivých toxických látok. Zvýšení dávky by mali užívať ľudia, ktorá nadužívajú alkohol a fajčia.  


zinek zinok vitality, zinek vitality ZINEK VITALITYOdporúčané dávkovanie:

1 - 2 tobolky denne. Deti do 8 rokov 1 tobolku denne. Vždy kapsulu dobre Zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

90 ks. Toto balenie vystačí až na 3 mesiace základného preventívneho dávkovanie.

Zloženie: mikrokryštalická celulóza, zinok bisglycinát (chelát), obal kapsule - hydroxypropylmethylcelulóza.

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzavretom obale, v suchu a teplote do 25 ° C.

Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na etikete.

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 8 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

ZINEK VITALITY je možné zakúpiť na adrese : https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy14-zinek-vitality/

zdroj: HCY Vitality 

B17 Vitality

 B17 Vitality B17

 

 

Vitamin B-17 bežne konzumujú národy ako Hunzovia, Abkasians či Eskimáci. U týchto národov sa rakovina prakticky ani nevyskytuje. Vitamín B17 je rozpsutný vo vode, vyskytuje sa vo viac ako 1200 druhoch rastlín.

Vitamín B17 je prirodzená látka , ktorá sa nachádza v rôznych druhoch rastlín, ktoré tvoria súčasť nášho jedálnička a je  známa aj pod názvom Laetril alebo Amygdalin. 

Vyskytuje sa v jadierkach plodov. Najväčšia koncentrácia bola nájdená v horkých mandliach, marhuliach, jablkách, slivkách, čerešniach, broskyniach, hruškách. Nájdeme ho tiež v strukovinách, orechoch, ľanovom semiačku a sezeme, naklíčenej pšenici, černiciach, jahodách, malinách, brusniciach, čučoriedkach, 

Podľa vedeckých a klinických štúdií za posledných 20 rokov vedených Dr. Ernesto Contreras Rodriguezom v nemocnici OASIS of Hope Hospital v Mexiku  bolo preukázané, že táto rastlina má protirakovinové zloženie, je netoxická a je prírodným chemoterapeutickým prostriedkom. Zdravé bunky v našom organizme obsahujú enzým rhodanese, ktorý neutralizuje amygdalin a nedovoí, aby sa z amygdalinu uvoľnil kyanid. Pre zdravé bunky amydgalin slúži ako glukóza.

V 1 kapsule je 50 mg čistého 98% amygdalínu.

Odporúčané dávkovanie:

1 kapsula denne. Vždy kapsulu dobre zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení?

90 ks. Toto balenie vystačí až na 3 mesiace základného preventívneho dávkovanie.

Zloženie: Inulín, amygdalín (B17 - 98%), obal kapsule - hydroxypropylmethylcelulóza.

B17 Vitality 

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzavretom obale, v suchu a teplote do 25 ° C.

Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na obale.


Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy, pre osoby s poruchami krvotvorby, hemofilikov, pre osoby s transplantovanými orgánmi a tkanivami a pre ženy, ktoré chcú otehotnieť. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.


Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

B17 Vitality zakúpite na adrese:  https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy15-b17-vitality/

 

 zdroj: https://www.hcy-vitality.cz/detail/hcy15-b17-vitality/

            https://www.vitaminy-mineraly.sk/clanky/vitamin-b17.html


Omega 3 Vitality

 

 omega 3 omega3 Vitality

 

Omega-3 Vitality je vyvážená kombinácia vysoko kvalitného triglyceridového rybieho oleja a extra panenského olivového oleja s vysokým obsahom polyfenolov. Vďaka príjemnej citrónovej chuti je pravidelná konzumácia rybieho oleja naozajstným zážitkom.

Náš Omega-3 Vitality obsahuje prirodzenú formu triglyceridov. To je tá najlepšia forma, ktorú odporúčajú podľa výsledkov výskumu vedci a nutričné špecialisti.

V jednom balení je 35-tich denná dávka. Pre maximálny účinok odporúčame skonzumovať 3-4 balenia, tak môžete zaistiť ideálny pomer Omega 3 a Omega 6 mastných kyselín, čo dokazujú výsledky krvných testov. Zvýhodnený balíček Omega 3 Vitality.

Viac o Omega-3 Vitality

Prírodný rybí olej vo forme triglyceridov:

Pochádza z certifikovaných zariadení "Správnej výrobnej praxe" (GMP).

Zbavený všetkých nečistôt pre zabezpečenie jeho vysokej kvality.

Vysoký obsah EPA a DHA v jednej dávke.

Vysoko čistený olej z rýb žijúcich v ekologicky čistých oblastiach.

Bez pachute rybiny.

Spĺňa všetky hlavné liekopisov a monografiu GOED (štandard kvality v priemysle).

 

Olivový olej za studena lisovaný:

Lisovaný mechanickými procesy za teploty do 25°C a dále chemicky neupravovaný.

Bohatý na zdraví prospěšné polyfenoly.

S nízkou kyselostí 0,17%, tedy olej extra panenský.

 

Niektoré prínosy Omega 3 s olivovým olejom pre zdravie:

(Odkazujeme na výskumy schválenej Európskym úradom pre bezpečnosť potravín)

Polyfenoly z olivového oleja chráni krvné lipidy pred oxidačným stresom.

Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

DHA podporuje správny vývoj mozgu detí.

DHA podporuje správny vývoj zraku dojčiat do 1 roka.

DHA a EPA prispievajú k udržaniu potrebného množstva triglyceridov.

Zdravotných prínosov mastných kyselín je ešte oveľa viac.

Esenciálne mastné kyseliny na čele s EPA (kyselina eikosapenteová) a DHA (kyselina dokosahexanová), sú pre ľudský organizmus nevyhnutné, avšak vyrobiť si ich nedokáže. Náš mozog sa nimi živí, ak máte problémy s pamäťou, koncentráciou, hyperaktivitou, dajte mu ich viac. Ďalšími príznakmi ich nedostatku sú suchá koža, únava, zmeny nálad a depresie.

Nutné sú aj pre naše srdce, nervy, rast, vývoj a navyše majú protizápalové účinky. Zmierňujú priebeh alergických reakcií a príznaky chronickej lupienky. Zmenšujú riziko nádorových ochorení. Znižujú vysoký krvný tlak a hladinu cholesterolu LDL v krvi, bráni rozvoju aterosklerózy a vzniku plakov na cievnych stenách, pomáhajú znižovať hladinu krvného cukru, čo ocenia diabetici.

Odporúčané dávkovanie:

8,5 ml denne = jedna polievková lyžica.

Obsah balenia:

300 ml. Toto balenie vystačí na 35 dní základného preventívneho dávkovanie.

Zloženie: zmes rybích olejov s triglyceridy, olivový olej lisovaný za studena, zmes tokoferolov, prírodná aróma citrón.

omega3 omega3 Vitality 

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzavretom obale, v suchu a teplote do 20 ° C. Po otvorení uchovávať v chladničke a spotrebujte do troch mesiacov po otvorení. Pred použitím pretrepať.

Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na obale.

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

Tento doplnok zakúpite na adrese: https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy16-omega-3-vitality/

 

 

 

zdroj: https://www.hcy-vitality.sk/detail/hcy16-omega-3-vitality/ 

C + Med Vitality

 vitamín C med manuka antioxidant

C + Med Vitality je unikátna kombinácia vitamínu C vo forme L-askorbátu vápenatého, kyseliny L-askorbovej a jedinečného manuka medu. Túto synergiu látok podčiarkujú ešte šípky a citrusové bioflavonoidy, ktoré umocňujú vstrebávanie a účinok vitamínu C.

 

Vitamín C patrí medzi jeden z najdôležitejších vitamínov v našom tele. Je rozpustný vo vode, preto ho užívajte nalačno. Má antioxidačné účinky, podieľa sa na tvorbe hormónov, znižuje hladinu cholesterolu, je nevyhnutný pre svaly, kosti, cievy i kožu. Jeho najlepším zdrojom je čerstvé ovocie a zelenina. Jeho nedostatok odporúčajú nutriční ​​špecialisti pravidelne dopĺňať pomocou potravinových doplnkov.

A o manuka mede ste ešte nepočuli? Manuka med vyrábajú včely zbierajúce nektár z krovín manuka. Jedná sa o vzácny a jedinečný med, ktorý sa vyrába len niekoľko týždňov počas roka, keď manuka kríky kvitnú.

Manuka, balmín čiže novozélandský čajovník je drevina typická pre Nový Zéland. Manuka med má veľmi vysokú antibakteriálnu a protizápalovú vlastnosť, ktorú nemá žiadny iný druh medu. O týchto vlastnotiach vedeli už pôvodní obyvatelia Nového Zélandu Maorovia.

Účinky manuka medu:

je zvlášť účinný pri oslabenej imunite

má protizápalové účinky

napomáha pri zlom trávení

pozitívne ovplyvňuje obranné mechanizmy tela nachádzajúce sa v črevách zvyšuje počet probiotických (prospešných) črevných baktérií

pôsobí antimikrobiálne účinky- pôsobí na väčšinu baktérií

podporný pri hojení rán a popálenín (v roku 2004 mu Britská štátna zdravotnícka agentúra udelila licenciu pre lekárske použitie pri liečbe rán),

priaznivo pôsobí na pokožku a vlasy (hydratuje, zvláčňuje a omladzuje)

podporný pri liečbe ekzému, dermatitídy, akné

pozitívne skúsenosti majú tiež ľudia pri opakujúcich sa herpetických infekciách a kvasinkových infekciách

možný pozitívny efekt pri liečbe astmy a alergiách

podporný pri liečbe dekubitov a vredov predkolenia

 

Odporúčané dávkovanie:

1x denne 1/2 odmerky prášku dobre rozpustiť v 1,5 dcl vody a vypiť. Denná dávka 2,5 g (pol odmerky).

 etiketa c med

Zloženie: 

L-askorban vápenatý, kyselina L-askorbová, medový prášok, Citrus aurantium, extrakt z kôry citrusových plodov 60% hesperidínu, šípkový extrakt 10: 1, prírodná aróma, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý.

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzavretom obale, v suchu a teplote do 25 ° C. Chrániť pred mrazom a slnečným žiarením.

 

Kde si môžete tento doplnok stravy zakúpiť?

Doplnok stravy si môžete zakúpiť prostredníctvom linku : https://130.hcy-vitality.sk/detail/hcy18-c-med-vitality/


Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na obale

Hmotnosť obsahu 225 g

Krajina pôvodu: Česká republika

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Po otvorení spotrebujte do 4 mesiacov. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Tehotné a dojčiace ženy po konzultácii užívania s lekárom. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy. Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001.

 

zdroj: Hcy Vitality


Prebio Vitality

prebio

Nápoj Prebio Vitality (multivláknina z banánov) kombinuje tie najzdravšie suroviny z ekologického poľnohospodárstva a spracováva je pre telo tým najprirodzenejším spôsobom a navyše skvele chutí.

Prebiotická multivláknina Prebio Vitality kombinuje tie najzdravšie suroviny z ekologického poľnohospodárstva. Prebio Vitality obsahuje ten najväčší zdroj rezistentného škrobu na svete, ktorý sa získava z organicky vypestovaných zelených banánov (Austrália). Táto superpotravina obsahuje tri typy vlákniny (rozpustnú, nerozpustnú a fermentovateľnou), čo z nej robí základný zdroj multivlákninového rezistentného škrobu.

Banánová multivláknina je získavaná technológiou NutraLock ™. NutraLock ™ je nová technológia spracovania surovín, ktorá dokáže "uzamknúť" dôležité živiny 20-50krát rýchlejšie ako tradičné techniky tepelného spracovania (na rozdiel od lacnejších variantov, ktoré používajú zlé tepelné spracovanie, ktoré zabíja všetky užitočné živiny, vrátane rezistentného škrobu). Celý nový proces je prírodný, surový, chladný a udržiava integritu bunkových štruktúr, ktoré vám prinášajú neprekonateľné zdravotné výhody. Tento multivlákninový zdroj nakŕmi miliardy dobrých baktérií, ktoré vytvárajú náš mikrobiom. V tomto zmysle ho môže pomôcť vyživovať, čo pomáha pri liečení čriev.

Multivláknina zo zelených organických banánov je tiež prírodným zdrojom 5 HTP, ktorý je prirodzeným prekurzorom serotonínu. Serotonín je dôležitý neurotransmiter, ktorý reguluje pocity šťastia a pohody. A konečne, o rezistentným škrobu zo zelených banánov sa často hovorí ako o "second-meal" a pôsobí ako potlačovač chuti do jedla, ktorý môže pomôcť pri chudnutí. "Banánová" vláknina je tiež bohatá na dôležité minerály, ako je draslík, zinok, horčík, a vitamíny B3 a B6.

Čo je to rezistentný škrob? A prečo je to nová liečivá skvelá potravina?

Rezistentný škrob je vzácny ... A nachádza sa len v malej hŕstke potravín, takže tu nie je veľa možností. Môžete si vybrať zo studených zemiakov, strukovín, šošovice, fazule alebo studenej ryže. Avšak bezpochyby musíte zjesť veľké množstvo týchto potravín, aby ste sa priblížili odporúčanej dennej dávke 18 gramov denne. Vedci sa zhodujú, že najvýdatnejší a najsilnejší typ rezistentného škrobu je rezistentný škrob v zelených banánoch. Zelené banány obsahujú ohromných 44% rezistentného škrobu na každých 100 gramov.

1.Rezistentný škrob sa rýchlo stáva novou liečebnou skvelou potravinou sveta, a to vďaka svojej jedinečnej schopnosti "reštartovať" zdravie celého tela.

2.Tisíce ľudí na celom svete zaraďujú túto látku do svojho jedálnička a mnohé z nich potvrdzujú jej pozitívny vplyv na zdravie.

3.Rezistentný škrob je pozitívny uhľohydrát, ktorý neobsahuje lepok ani cukor. Vlastne je životne dôležitý pre udržanie vášho celkového zdravia. Zvlášť keď pochádza z austrálskeho "Lady finger" zeleného banánu.

4.Škrob pracuje za pomoci produkovaného butyrátu v našom hrubom čreve. Tento kľúčový tráviaci enzým poskytuje ten druh potravy, na ktorú majú naše dobré črevné baktérie chuť a potláča rast toxických baktérií.

5.Pomáha tiež prirodzene znižovať hladiny triglyceridov, cholesterol a chronické zápaly. Bolo tiež preukázané, že zvyšuje biodostupnosť jedla v čreve. Umožňuje telu získať a vstrebať vyšší obsah vitamínov, minerálnych látok a antioxidačných látok z potravín.

6.Vďaka liečivým účinkom na hrubé črevo môžeme rezistentný škrob využívať na liečbu mnohých ochorení tráviaceho ústrojenstva, ako sú napríklad zápalové ochorenia čriev (ulcerózna kolitída a Crohnova choroba), zápcha, divertikulitída a hnačka.

7.Nové štúdie dokonca preukázali, že strava bohatá na rezistentné škroby môže pomôcť pri liečbe cukrovky typu 1 a 2. Pre osoby bez cukrovky (ešte) je rezistentný škrob zlomový pre prevenciu.

Odporúčané dávkovanie:

2 x denne 2 čajové lyžičky prášku dobre rozpustiť v min. 1,5 dcl vody a vypiť.

Denná dávka 12,6 g (4 čajové lyžičky).

Zloženie: banánová multi vláknina (rezistentný škrob), chitín-glukán, fruktooligosacharidy, čakanková vláknina - inulín, regulátor kyslosti kyselina jablčná, K. marxianus B0399® (kvasinka s aktívnymi probiotickými vlastnosťami), prírodná citrónová aróma, prírodné sladidlo taumatín a steviol glykozidy.

Podmienky skladovania: Uchovávajte v dobre uzatvorenom obale, v suchu a teplote 25 ° C. Po otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.

Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: uvedené na obale

Hmotnosť obsahu 379 g

Upozornenie:

Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie:

Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy.

Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001: 2000, 14001

Prebio Vitality môžete zakúpiť na :   https://130.hcy-vitality.sk/eshop/vitaminy/ 

 

Vitamín A Vitality

vitamin-a

Vitamín A Vitality obsahuje retinol palmitát, aktívnu formu vitamínu A, ktorá sa v organizme vstrebáva priamo.

Vitamín A je všeobecný termín pre skupinu zlúčenín rozpustných v tukoch. Tieto zlúčeniny sú nevyhnutné pre mnoho procesov v tele vrátane udržania zdravého zraku, zaistenia normálnej funkcie imunitného systému a podpory zdravého rastu a vývoja detí v prenatálnom období. Zlúčeniny vitamínu A sa nachádzajú v živočíšnych i rastlinných produktoch a máme ich k dispozícii v dvoch rôznych formách: aktívna forma vitamínu A a provitamín A.

Aktívna forma sa nachádza v živočíšnych produktoch, ako mäso, ryby a mliečne výrobky a obsahuje zlúčeniny retinolu, retinalu a kyseliny retinovej. Tieto aktívne formy vitamínu A využíva organizmus priamo. V organizme sa 50 až 80% vitamínu A ukladá v pečeni a uvoľňuje sa podľa potreby organizmu. Alfa-karotén, beta-karotén a beta-kryptoxantín sú neaktívne formy vitamínu A a nachádzajú sa v rastlinách. Tieto látky sa premieňajú v organizme na aktívnu formu za prítomnosti enzýmov. Ak chýbajú enzýmy provitamín A sa nepremení na aktívnu formu a organizmus ho nevyužije. Beta-karotén sa premieňa v tenkom čreve na aktívnu formu, ak nie je tenké črevo zdravé, je lepšie dodávať organizmu aktívnu formu vitamínu A.

Prínosy vitamínu A

Chráni oči pred šerosleposťou a slabnutie zraku súvisiaceho s vekom

Môže znižovať riziko vzniku niektorých druhov rakoviny

Podporuje imunitný systém

Znižuje riziko vzniku akné

Pomáha udržať krvný cukor na fyziolgoickej hladine

Prispieva k zachovaniu zdravých a silných kostí a pokožky

 

Príznaky nedostatku vitamínu A

Nočná slepota

Vysoké riziko infekcie, najmä v krku, hrudníku a brucho

Suchá koža

Problémy s plodnosťou

Spomalený rast u detí

Odporúčané dávkovanie : 1 kapsula denne najlepšie po jedle. Vždy kapsulu dobre zapíjame vodou.

Koľko kapsúl je v jednom balení? 90 ks. Toto balenie vystačí na 3 mesiace základného preventívneho dávkovania.

Výživové hodnoty v jednej kapsule: Vitamín A (retinol palmitát) - 4000 IU (150% RHP)

vitamin-a-etiketa 

Obal kapsuly: Hydroxypropylmetylcelulóza - vhodné pre vegetariánov

Upozornenie: Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zložku prípravku. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre tehotné ženy a pre deti do 12 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržujte zdravý životný štýl.

Doplňujúce informácie: Tento produkt je registrovaný (notifikovaný) ako doplnok stravy. Výrobok je vyrábaný modernými technologickými postupmi a to v certifikovaných prevádzkach, ktoré podliehajú štandardom ISO 9001:2000, 14001.

Tento produkt môžete zakúpiť na adrese: https://130.hcy-vitality.sk/eshop/vitaminy/

 

 

 

zdroj: HCY Vitality