Individuálny program

 obezita nadvaha potravinove intolerancie

„Lekár je človek, ktorý predpisuje lieky, o ktorých vie málo, na choroby, o ktorých vie ešte menej, ľuďom, o ktorých nevie vôbec nič“.        Voltaire

Tento výrok francúzskeho historika, filozofa a spisovateľa vystihuje našu dobu, v ktorej existuje na každú boľačku syntetický liek. Každý syntetický liek má vedľajšie účinky, ktoré môžu vyvolávať iné zdravotné problémy. Ak navštívite lekára, ak ten neskúma príčinu vzniku ťažkostí, opäť Vám predpíše ďalší liek a takto to ide dokola - lieky na lieky. Niekto užíva aj 10 – 12 liekov denne. Uvedomili ste si, že takmer z každej reklamy, ktorá beží v médiách na Vás „vyskočia“ syntetické lieky, kvapky, sirupy a dokonca Vás nabádajú aby ste vôbec nepremýšľali a hneď si ich zakúpili? Povedzme si úprimne, ani potraviny, ktoré sú priemyselne vyrobené a ktoré nám podsúvajú potravinové nadnárodné spoločnosti nie sú najzdravšie, obsahujú plno konzervantov, umelých farbív, éčiek, zahusťovadiel, emulgátorov, stablizátorov a len nepatrné množstvo minerálov a vitamínov a iných prospešných látok. Zamysleli ste sa niekedy nad  tým, že kombinácia syntetických liekov a priemyselne spracovaných potravín  nemôže nášmu organizmu prospievať, ba naopak, môže začač chorľavieť?

 V čom spočíva poradenstvo?

Akosi sme zabudli, že sme súčasť prírody.  Naše životy ovplyvňuje a formuje prostredie v ktorom žijeme a pracujeme. Každý z nás má iné podmienky na život, každého z nás ovplyvňujú rôznym spôsobom rôzne faktory ako intenzita emočného zaťaženia, stres, intenzita a forma fyzickej aktivity, režim spánku a regenerácie, kvalita stravy, stravovacie návyky, pracovné prostredie, ľudia ktorými sa obklopujeme.

U nás nájdete pomoc pri potravinových intoleranciách, histamínovej intolerancii, zmene stravovanie pri SIBO, zvýšenej hladine homocysteinu a cholesterolu, poruchách imunity. Holistickým (celostným) prístupom Vás vedieme systematicky k tomu, čo chcete dosiahnuť, ako sa cítiť lepšie. Naučíme Vás, ako za krátky čas pripraviť chutné a zdravé jedlo, ako rozoznať zdravú potravinu od priemyselne spracovanej.

Poskytujeme jednorazovú konzultáciu aj dlhodobú starostlivosť.  

 

Čo si od  nás odnesiete?

Naučíme Vás ako si pripravovať jednoduché, zdravé jedlá, ktoré Vám dodajú potrebné vitamíny a minerálne látky, stravovať sa striedmo, pestro a vyvážene, osvojiť si zásady správneho stravovania, pomôžeme Vám orientovať sa v potravinách a ako si vyberať tie správne zdravé potraviny. Vysvetlíme Vám aký je rozdiel medzi BIO a NEBIO potravinami, čo je nutričná hodnota potravín, aké sú to konvenčné priemyselne spracované potraviny a ako vplývajú na Vaše zdravie. Pomôžeme Vám pri tvorbe  a úprave jedálnička.  Analýzou súčasných stravovacích návykov a jedálnička dokážeme zistiť či Váš organizmus trpí nedostatkom dôležitých výživných látok, napr. či máte dostatok vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, sacharidov, tukov (lipidy) či Váš jedálniček obsahuje dostatok ovocia a zeleniny. Vieme Vám pomôcť  ako zvládať  histamínovú intoleranciu, laktózovú intoleranciu, intoleranciu na lepok, fruktózu. Vysvetlíme Vám ako vznikajú intolerancie a alergie a aký je medzi nimi rozdiel.  Správnym výberom potravín a úpravou jedálnička je možné zmierniť zdravotné problémy.

Poskytujeme poradenstvo k homocysteínu. 

Našim cieľom je naplniť Vaše očakávania a predsavzatia,  celková Vaša spokojnosť  a Vaše dlhodobé pozitívne výsledky.

Čo u nás nenájdete 

Žiadne detoxikačné prípravky ani detoxikačné programy a detoxikačné kúry,  žiadne prípravky a preparáty na chudnutie. V prípade záujmu a potreby doplnky výživy odporučíme. Neposkytujeme žiadne zázračné diéty ani diétne programy, programy na rýchle schudnutie, jedálničky za 1 minútu ani programy a doplnky na odstránenie parazitov z organizmu.

Chcete si  dohodnúť stretnutie? 

napíšte nám prostredníctvom kontaktného formulára na web.stranke minevita.sk, čo Vás trápi a zanechajte Vaše tel.číslo, aby sme Vás mohli kontaktovať alebo si službu zakúpte prostredníctvom e-shopu. 

 

 foto: Pixabay