Stravovací režim diabetika

Poradenstvo je určené diabetikom, ktorí sa liečia úpravou stravovacieho režimu, prípadne úpravou stravovacieho režimu v kombinácii s tabletkami. Cieľom je dosiahnuť uspokojivú hladinu glykémia a pri nadváhe súčane aj redukciu hmotnosti

Dostupnosť:najbližší voľný termín
Cena:80,00 €
ks kúpiť

Popis

Diabetes mellitus 2. typ – ľudovo cukrovka je nezávislé ochorenie na liečbe inzulínom, vyskytuje sa viac u vekovo starších ľudí, výnimkou nie sú ani mladšie ročníky, často sa spája s nadváhou a obezitou. Cukrovka sa vyvíja postupne, nebolí a ani nijak na seba neupozorňuje. Predstupňom cukrovky je tzv. rezistencia na inzulín, vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu a triglyceridov. Vtedy by sme mali spozornieť a uskutočniť prvé opatrenia, aby k samotnému rozvoju cukrovky nedošlo.

Neliečená alebo neskoro odhalená cukrovka vedie k ďalším nepríjemným ochoreniam. Najčastejšie ide o zhoršenie zraku, tzv. diabetickú nohu, vysoký krvný tlak a vysokú hladinu cholesterolu v krvi, srdcovocievne ochorenia, poškodenie obličiek, poškodenie nervových vlákien a ciev.

Cukrovka vzniká v dôsledku nesprávneho stravovania, konzumácii vysokospracovaných potravín, nesprávnym celkovým životným štýlom, prejedaním sa, nedostatkom pohybu a fyzickej aktivity, nedostatku oddychu, spánku, stravovaním sa v reštauračných zariadeniach a fast foodoch.

Cukrovka je závažné civilizačné ochorenie.

Ako sa prejavuje?

Medzi príznaky patrí:

1. Únava, zlá koncentrácia

2. Nadmerný príjem tekutín, teda smäd

3. Svrbenie tela

4. Bolesti hlavy

5. Diskomfort v tráviacom trakte

6. Zlé videnie, poruchy zraku

7. Časté močenie

8. Častejšie infekcie

9. Sucho v ústach

10. Napätie v svaloch s prejavmi tŕpnutia

Pre diabetika je najdôležitejšie správne nastavenie stravovacieho režimu a celková zmena životného štýlu. Ak máte pocit, že svoje ochorenie nemôžete dostať pod kontrolu, máte problém s úpravou jedálnička, robíte čo môžete a aj napriek tomu cukor neklesá, pokojne sa nám ozvite, usmerníme Vás.

Kontakt: +421 908 464 530

info@minevita.sk

kontaktný formulár

Poradenstvo nenahrádza liečebný režim určený lekárom.

V prípade otázok som k dispozícii na tel.č. 0908 464 530