Histamínová intolerancia (HIT) a Potravinové intolerancie

Individuálne poradenstvo, Histamínová intolerancia (HIT) a Potravinové intolerancie

Cena 80,- €  

Cieľom je pochopenie podstaty ťažkostí a s nimi súvisiacich ochorení. Poradenstvo je zamerané na odhalenie príčiny vzniku citlivosti na histamín, potravinovej intolerancie. 

Zameriame sa na:

analýzu a príčiny vzniku problému a súvislostí 

zhodnotenie aktuálneho stavu

anamnézu a diagnostiku

pri histamíne – vyčistenie organizmu od prebytočného histamínu – eliminačný stravovací režim

nízkohistamínový stravovací režim

dlhodobý jedálniček

stravovanie mimo domu

úpravu stravovacieho režimu, pri potravinovej intolerancii, HIT 

 

písomné vypracovanie:

praktické odporúčania

doporučenie doplnkov stravy v prípade záujmu alebo potreby

 

Kniha ŽIJEME s HISTAMÍNOM

Cena 12,- €

Obsah knihy odborne posúdil MUDr. Ondřej Nývlt. 

Kniha poskytuje informácie o histamíne, čo je a čo nie je histamínová intolerancia, prečo vzniká, súvislosť histamínu s inými ochoreniami tráviaceho traktu a potravinovými intoleranciami, diagnostiku, terapiu, ako pracovať s liekmi a doplnkami stravy pri citlivosti na histamín, histamín a biogénne amíny v potravinách, ktorým potravinám sa vyhýbať, ktoré potraviny zaradiť do jedálnička, lieková terapia, probiotiká a doplnky stravy pri citlivosti na histamín, vzor prípravy receptov, praktické informácie a odporúčania. 

Kniha je určená širokej verejnosti, každému, kto má problém s histamínom a trpí na potravinové intolerancie, zdravotníckemu personálu, lekárom, kuchárom, fyzioterapeutom, diétológom a diétnym sestrám, výživovým poradcom, zamestnávateľom. 

Kontrolná konzultácia (kaučing) histamínová intolerancia, potravinové intolerancie

Cena 50,- €

Kontrolná konzultácia nadväzuje na vstupnú konzultáciu a odporúčame ju po 15 – 21 dňoch od zavedenia zmien v úprave jedálnička a celkovej zmene životného štýlu. Jej význam spočíva vo vyhodnotení pozitív a negatív zavedených zmien, ako zmeny ovplyvnili priebeh zmeny v stravovacom režime či sa uberáte správnym smerom.